Skocz do zawartości
Forum

Dyskretna podchrzęstna sklerotyzacja w stropach panewek biodrowych


Rekomendowane odpowiedzi

jak to źle ustawione biodro? co ci dolega?
opis rtg sugeruje rozpoczynający się proces zwyrodnieniowy, troche przedwcześnie jak na twój młody wiek.
musisz utrzymać jak najlepsza ruchomość w tym stawie, tzn aktywność fizyczna, np. pływanie, gimnastyka, rower. I powienieneś jednocześnie unikać przeciążania tgo biodra, tzn nie powienieneś uprawiać sportów typu podnoszenie ciężarów, koszykówka (duże obciążenia przy spadaniu po skoku), siatkowka oraz ogólnie starać się unikać dźwigania ciężkich przedmiotow.

Odnośnik do komentarza

To mamy rozumieć,że miałeś zwichnięte biodro od urodzenia i co jakiś czas masz kontrolne rtg, czy później coś się działo z biodrem?
Jak nic Ci nie dolega nie musisz robić specjalnych ćwiczeń,wystarczy jak pisze Edyciak, aktywność fizyczna nie przeciążająca nadmiernie bioder,
chociaż ćwiczyć się powinno ,nie mając zwyrodnień też.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Mam dyskopatie l4-l5. zrobiłem tk i było trochę krzywe usatawienie kosci krzyzowej ostre, potem zrobiłem w 2011 roku rtg biodra i okazało sie ze jedno jest wyżej niż drugi i chodziłem na rehabilitacje i teraz zrobiłem kontrolne zdj rtg i tak to się wszytsko wyrównało tylko, lekarz opisał ten objaw, pływam 2 razy w tygodniu sauna.

Odnośnik do komentarza

No tak ,te wszystkie zwyrodnienia zaczynają się przeważnie od kręgosłupa,w tej sytuacji
tym bardziej musisz też ćwiczyć z odciążeniem kręgosłupa,żeby wzmacniać mięśnie pleców i brzucha.

Jednym słowem, ruch i ćwiczenia,jak najmniej siedzieć przed komputerem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...