Skocz do zawartości
Forum

ból kolana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 33lata, 26 stycznia tego roku (2015 )miałem artroskopie. Jak lekarz przekazał mi została mi wycięta cześć rzepki oraz fragmenty kłykcia kości udowej. Acl był nie ruszany. Jest końcówka maja. Lekarz zezwolił na powolny trening (bieganie). Zacząłem treningi od jazdy na rowerze i lekkiego truchtu. Niestety nie jestem w stanie przebiec nawet okrążenia na stadionie. Odczuwam silny kłujacy ból pod pozostałością rzepki. czyżbym za szybko zacząłem biegać? Czy to efekt powikłań po zabiegu?

Odnośnik do komentarza

Cała historia zaczęła się w listopadzie 2013r. Podczas gry w siatkówkę wyskoczyłem do bloku,przy zeskoku lewa noga mi uciekła na zewnątrz i poczułem jakby pęknięcie i strasznie kłujacy ból. Zawiezli mnie na SOR tam po po RTG założyli mi gips po samo krocze. Po 4 dniach męki z gipsem ortopeda zdjął mi gips i zaaplikował zastrzyk z osocza w kolano (Bez żadnych badań typu USG,RM). W końcu udało mi się dostać do szpitala we Wrocławiu na oddział ortopedii. Tam po kilku wizytach i badaniach USG, stwierdzono u mnie tzw. "Kolano skoczka". Rozerwane Wiązadło właściwe rzepki. Zakwalifikowano mnie do zabiegu "GPS" wstrzyknięcie w kolano mieszanki osocza z hormonem wzrostu. Po 6 miesiącach zacząłem trening w postaci szybszego tempa w spacerze powoli przechodząc do truchtu. Niestety po 2-3 okrążeniach piekący ból w kolanie. Zmieniłem szpital i lekarza. Nowy lekarz zalecił dodatkowo rezonans. Z całego materiału jaki posiadałem plus dodatkowych badań zalecił artroskopie. Podczas zabiegu okazało się, że są Mikrourazy na rzepce i Kłykciu kości udowej. ACL nie był ruszany. 26 maja minie 4 miesięce od artroskopii. Od 2 tygodni zacząłem jeździć na rowerze Do pracy i do domu (5km dziennie ). Próbowałem truchtać no i po pół okrążenia było po wszystkim. Teraz mnie kolano boli mam niekiedy problem z chodzeniem.

Odnośnik do komentarza

Jestem fizjoterapeutą i przerażają mnie takie historie, taka ignorancja lekarzy - przede wszystkim ignorancja pacjentów, ale też naszej grupy zawodowej - fizjoterapeutów. Którys lekarz w ogóle wspomniał coś o rehabilitacji albo o konsultacji fizjoterapeutycznej?
a wracając do tematu, pozostałe więzadła są na pewno całe? to niech lekarz się zdecyduje, czy to jest kolano skoczka (zmiana przeciążeniowa - stan zapalny więzadła rzepki), czy jego zerwanie. Bo jesli zerwanie, to w pierwszej kolejności należy je zszyć, a nie wsadzać w gips. masakra...... kolano cię boli własnie pod rzepką? w okolicy więzadła rzepki? czy w którym miejscu konkretnie?
moge ci doradzić wizyte u doświadczonego fizjoterapeuty, który cie przebada, zdiagnozuje i zaleci terapię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...