Skocz do zawartości
Forum

Tętniak aorty brzusznej a wyniki badań


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

U dziadka 70 lat wykryto tentniaka aorty brzusznej 4,5 cm podczas badania USG. Przyczyną badania USG był dokuczkiwy ból pod żebrami po prawej stronie który narasta wraz z wysiłkiem. Lekarz stwierdził że Ten ból nie jest powiązany z tetniakiem. Dla potwierdzenia zrobił tomografie komputerowa która wykazała ze tetniak nie pęka i nie rozwarstwia się. Zrobiliśmy gasteoskopie na,której nic nie wykazano. Badania krwi są ok. Na usg wykryto jedynie pogrubiona i wyraźnie zaznaczona cała ścianę żołądka

Odnośnik do komentarza

Witam
Trochę historii.
14 lat wstecz wykryto u mnie tętniaka aorty brzusznej 4,8 cm. Ponieważ byłem po by- pasach serca byłem tylko monitorowany zachowawczo.
Miałem szczęście trafić do SUPER lekarza naczyniowego. W tym roku tętniak osiągnął wymiary 8,6 x 14 cm.
Decyzja - natychmiast operować.
Nie nadawałem się do założenia stent grafu wić operacja była klasyczna. W lutym, zaczęła się o 9 rano a o 12 byłem na sali po operacyjnej w stanie dobrym. Tak napisano. Na 5 dzień po operacji wypisano mnie do domu w stanie ogólnym zadowalającym.
Teraz 4 miesiące po operacji czuję się wyśmienicie, jeżdżę z wnukiem na rowerze, próbuje biegać i od roboty w ogrodzie nie stronię.
Czasami tylko myślę dlaczego tak długo musiałem czekać na tą operację wiecznie w strachu że pęknie "ta opona".
Z takim tętniakiem nie ma strachu. Można śmiało życ na niskim ciśnieniu tętniczym.
Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...