Skocz do zawartości
Forum

Ucisk za mostkie, uczucie guli


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ponawiam temat od początku roku 2015 codziennie dokucza mi uczucie guli, ucisku w gardle, delikatnie boli przy mostku jednak nie jest to ból przez który muszę brać tabletki bardziej uczucie dyskomfortu. Najbardziej odczuwam objawy przy nachylaniu się i leżeniu na wznak. Od tych 5 miesięcy mój stan ani się nie pogorszył ani nie polepszył, funkcjonuje z tym normalnie. Byłem u lekarzy zrobiłem badania:
- krew OB, morfologia, wątrobowe, tarczyca - wszystko w porządku
- RTG klatki przednie i boczne - wszystko ok
- Gastroskopia - wszystko wzorowo,
badał mnie internista, neurolog, ortopeda, laryngolog i wszystko ok. Śpię dobrze, nie mam gorączki, chrypki, kaszlu, generalnie nic po za uciskiem i czasem delikatnym pobolewaniem przy/za mostkiem.
Mam 25 lat 183cm i 95kg+, praca 10 godzin dziennie przy kompie, jestem zastany trochę i do tego mam lekką nadwagę, ciężko mi pozbyć się kg. Dużo czytam w necie i nie wiem co dalej, jedni polecają iść do kardiologa bo mówią że może to być przyczyna sercowa (przy kąpieli czasem czuję drętwienie palców przy lewej dłoni tak jakby cierpły ale rzadko), ortopeda twierdzi że jest to wina postawy zgarbionej przy komputerze. Nie wiem gdzie dalej się udać jakie badanie wykonać.

Odnośnik do komentarza

Nic mnie już nie boli wszystko ucichło, zapewne były to nerwy. Do tego przez nadwagę czułem się gorzej. Prowadziłem dietę i schudłem przez pół roku 17 kg. To też dużo dało bo znikły uporczywe zgagi i lepiej funkcjonuje. Jeśli chodzi o alergię to za późno się za to zabrałem w zeszłym roku, zrobiłem testy i wyszło sporo rzeczy na które jestem uczulony dlatego w miesiącach od czerwca do sierpnia/września - katar, zawalone oskrzela i delikatny ucisk czuję. Własnie umawiam się do alergologa i będzie decydował czy zapisze od razu lekarstwa wziewne na astmę czy będzie na razie mniej agresywnie tabletkami próbował poprawić funkcjonowanie w tych trudnych miesiącach. Akurat od 3 dni znowu zaczyna mi to mocno doskwierać. Podsumowując, większość objawów była tak na prawdę spowodowana nerwicą. O czym pomyślałem, od razu mnie to bolało, rwało itp. Codziennie budziłem się i myślałem co to dzisiaj będzie, aż w końcu trafiłem na dobrego lekarza w okolicy. Porobiłem sporo badań krwi, prześwietlenie, gastroskopię nawet miałem i wszystko wzorowo. Jedyne co wyszło to to że jestem alergikiem i mam astmę oskrzelową.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...