Skocz do zawartości
Forum

Przepuklina brzuszna


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związanie z przepukliną brzuszną, mam taką zdiagnozowaną , ale nie wiem jakie życie mogę prowadzić np. umycie auta myjka ciśnieniową jak ciężkie przedmioty mogę podnosić ( pomoc żonie przy przenoszeniu zakupów z auta do domu ) do tej pory ćwiczyłem na siłowni ale to była siłownia " lekka " rowerek, bieżnia, mechaniczny wioślarz itp. nie wiem czy mogę nadal ćwiczyć, bardzo mi na tym zależy bo jestem w trakcie zrzucania kilogramów ( wzrost 180 cm waga 100 kg ) udawało mi sie pozbywać 1kg/miesiac. Nie chciałbym tego zaprzepaścić bo wiem że musze jeszcze pozbyć się co najmniej 20 kg. Proszę mi podpowiedzieć " Jak żyć Panie doktorze jak żyć .... "
z poważaniem
Maciej Wysocki

Odnośnik do komentarza

Brzuszna , z trudem wymusiłem skierowanie do szpitala na konsultację. Widocznie mój GP miał gorszy dzień ( piątek ) na pytanie co moge a czego nie mogę powiedział ,że sam mam wyczuć co mogę a czego nie mogę... ??? a przy pytaniu o siłownię powiedział że mam spytać obsługę siłowni , oni wyszkoleni to mi powiedzą na czym mogę ćwiczyć. Dlatego też spytałem polskich lekarzy. Za dwa tygodnie będę miał wyniki gastroskopii i pobranych wycinków wtedy idę do szpitala i tam mam nadzieje ,ze się dowiem. A w sprawie zakupów to czasami pełna torba potrafiła ważyć 20-30 kg.Wole spytać a niżeli obudzić się z ręka w nocniku. Dziękuję za troskę....

Odnośnik do komentarza

Czytałem o takich których pogotowie zwoziło z siłowni an ostry dyżur .... Nie bardzo rozumiem o czym jest ta nasza rozmowa ? Jak się dowiesz od lekarza ,że na coś chorujesz na co nikt w twojej licznej rodzinie i dość licznych znajomych nikt nie chorował to nie chciałbyś się dowiedzieć , co to za choroba i jak należy postępować ,żeby choroba się nie rozwijała i żebyś nie pogorszył swojego stanu ? To jest oczywiste ,że lekarz GP powinien mi dać takie wskazówki !!! Po jaką " choróbkę " mam się uczyć medycyny na sobie skoro nauczyli się tego lekarze za moje pieniądze jak i za moje pieniądze są utrzymywani. My Polacy musimy znać się od strategi wojennych do medycyny dalekiego wschodu !!! Zamiast być specjalistami w konkretnych dziedzinach. Od tego jest lekarz ,żeby zadbał o moje zdrowie , malarz umalował mi dom a piekarz wypiekł dobry chleby .... takie życie jest łatwiejsze i bardziej przewidywalne. Pozdrawiam i byłbym wdzięczny ,abyśmy skończyli ten dyskurs o mojej przepuklinie. Pozdrawiam serdecznie
Maciek

Odnośnik do komentarza

To nie ja zaczęłam ten dyskurs:D Nie musimy się zgadzać,trzeba mieć też trochę ograniczone zaufanie do lekarzy czy innych zawodów,
bo każdy jest omylny i niedoskonały ,tak jak są pomyłki lekarskie tak i malarz czy piekarz może spartaczyć robotę,
zawsze lepiej też samodzielnie myśleć ,żeby właśnie nie obudzić się z ręką w nocniku...:D
Pozdrawiam i zdrowia życzę:)

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...