Skocz do zawartości
Forum

Problem ze ścięgnem Achillesa. Czy to pięta Haglunda?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!
Od roku borykam się z ciągle nawracającym zapaleniem, jak nie naderwaniem ścięgna Achillesa. Na wstępie powiem, że tańczę, a raczej tańczyłam. To właśnie wszystko wydarzyło się na warsztatach teatralno - tanecznych. Zaczęło się od mocnego bólu, opuchlizny, a później przeszło w nieznośne chrobotanie. Miałam już kilka kontuzji, jak nie małych, to dużych, więc myślałam, że przeczekam i samo minie. Jednak za kilka dni miałam wyjeżdżać na obóz. Poczytałam więc trochę w internecie na temat różnych kontuzji i gdy objawy nie ustępowały, pojechałam do najbliższego ortopedy, który nawet nie obejrzał, ni nic, oznajmił tylko po prostu, że zakładamy gips na 3 tygodnie, co, jak później się okazało, było niezbyt dobrym rozwiązaniem. Był źle założony i po tygodniu wylądowałam na pogotowiu. Odleżyna, kilka tygodniu na kanapie = całe wakacje zrujnowane.
Gdy skierowałam się z powrotem do tego SAMEGO ortopedy, spytał się : "Kto tak źle założył ci gips?". Pozostawiłam to bez komentarza i wyszłam z receptą na żel i z wiadomością, że za tydzień powinno przejść. Nawet nie dostałam żadnego skierowania na rehabilitację... Minął tydzień: ból jaki był, taki pozostał, więc postanowiłam wziąć sama sprawy w swoje ręce i poszłam na prywatną rehabilitację i zapisałam się w kolejkę to innej przychodni ortopedycznej. Po kilku tygodniach było lepiej, mimo tego, że chrobotanie znowu powróciło. Jednak dałam rady chociaż chodzić. :) Na szczęście nadszedł czas wizyty u nowego lekarza. Zrobił USG. Powiedział, że mam przewlekły stan zapalny i słabe włókna ścięgna. Zaproponował więc zastrzyki z kolagenu. 6 zastrzyków i tydzień rehabilitacji potem, jak ręką odjął. Było super! Jednak przez dwa miesiące...
Ostry ból, opuchlizna, chrobotanie - wszystko powróciło. Zapisałam się więc ponownie w kolejkę, a czekając poszłam znowu na prywatną rehabilitację. Tam mnie trochę naprawili, ale dalej bolało. Jeden lekarz poinformował mnie, że to już na całe życie, a drugi, że jeszcze może być nadzieja w kwasie hialuronowym, że to nowa technologia i takie tam. Chyba gwóźdź do trumny! Po pierwszym zastrzyku było trochę lepiej, bo drugim niestety wystąpiła silna reakcja alergiczna. 500 zł w plecy...
Teraz po kolejnym USG i kontroli, zaproponowano mi kurację osoczem, tzw. PRP. Boję się, nie tylko utraty pieniędzy, ale i braku rezultatu.
Poszłam więc po znajomości do innego lekarza. (3 minuty - 150 zł...) Nie wiem, czy długie czekanie opłaciło się tak krótkiej wizycie, ale stwierdził, że to jak nic pięta Haglunda. Skierował mnie więc na RTG, a później zerknął na zdjęcie i niby potwierdził swoje przekonania. Oznajmił mi, że potrzebna jest operacja(nawet nie dostałam skierowania!!!), a o PRP to zapomnieć.
Jednak, gdy pooglądałam w internecie prześwietlenia chorej pięty, to do żadnego moja nie pasuje. Nawet objawy, gdyż ból i opuchlizna są bardziej skoncentrowane przy końcówce ścięgna (mimo krwiaka na dole). Pojawiają się one zazwyczaj rano lub wieczorem, nawet gdy nic nie robię!
Zmieszana, poszłam więc jeszcze do innych specjalistów i ci mówią, że nic niepokojącego na moim zdjęciu nie widzą. (RTG w załączniku) Czy to naprawdę ta deformacja typu "pump bump"?
Nie wiem, co mam już robić, a w czwartek jestem zapisana na PRP! Czy mam ją odwołać?
Wiedzcie, że zrobię wszystko by ta kontuzja zniknęła, byleby tylko wrócić do tańca! To całe moje życie!

Odnośnik do komentarza

konsultowałas z kims zdjęcie rtg? jak dla mnie to wyglada ok. nie widzę tam żadnej martwicy ani niczego niepokojącego. Radiolog coś zauwazył ( jak brzmi opis?)? nie ma nawet żadnych zmian typu zwapnień na ścięgnie Achillesa ( choć nie zostało ono ujęte w całości). Jeżeli tańczysz, to przewlekłe zapalenie Achillesa jest jak najbardziej możliwe. ale nie mam zielonego pojęcia czy osocze bogatoplytkowe cos na to pomoże. Owszem, ponoc ma ono bardzo silne właściwości regeneracyjne i daje dobre efekty. ale nie wiem, co by miało zregenerowac w Achillesie, skoro podejrzewa się ,że jest ono w nieustannym stanie zapalnym... to raczej działanie p/zapalne powinno się zastosować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...