Skocz do zawartości
Forum

Uraz stopy na tle cukrzycy


Wojtek48

Rekomendowane odpowiedzi

Mój znajomy ma cukrzycę insuluzależną, mierzy sobie poziom cukru, a potem wstrzykuje insulinę.
2 lata temu był w Holandii w saunie. Tam zasnął. Kiedy się obudził to zobaczył że ma oparzone nogi od kostek do kolan. Zaczął biec i się potknął o próg. Uderzenie spowodowało na prawej nodze wybicie 2 palców obok dużego palucha, a sam paluch skręcił się kierunku do tych palców. Wygląda to obecnie to tak : 2 palce jakby cofnięte, a boczny duży paluch nachodzi na sąsiedni. Tak to wygląda jak skrzywiony paluch od haluksa.
Obie nogi od stóp do kolan są czerwone, niby się goją ale czerwień skóry pozostaje i są strupki. W wyniku tych kontuzji od dołu stopy wytworzyła się rana. Facet leczy to wodą "martwą", "żywą", wodą z octem itp. Ostatnio wodą ze srebrem.
Chodzi w obuwiu typu crosy.
Do jakiego lekarza powinien się zgłosić, bowiem jak poszedł do ortopedy chirurga to za 180 zł po 20 minutach dowiedział się że może mu grozić amputacja.
W zasadzie znajomy wygląda zdrowo tylko to go bardzo zmartwiło. Myślę że powinien się poddać operacji chirurgicznej ustawienia tych palców, tylko czy z tą cukrzycą nie będzie problemu z powstałymi uszkodzenia tkanek w wyniku operacji ?

Odnośnik do komentarza
Gość KatarzynaCe.

Najlepiej udać się do specjalisty mającego doświadczenie w leceniu ran, także w przebiegu stopy cukrzycowej. Moja sąsiadka leczy się w przychodni Centrum Stopy w Warszawie (przychodnia jest również zlokalizowana w Łodzi). Specjalistyczne zaopatrzenie rany, odpowiednie opatrunki i pielęgnacja rany przyspieszają proces gojenia.
Polecam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...