Skocz do zawartości
Forum

Problemy z czerwonym gardłem


jarek9216

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam przekrwione gardło, jakby powiększone migdałki i grudki z tyłu gardła. Nie czuję żadnego bólu ani niczego co mogłoby niepokoić oprócz właśnie wyżej wspomnianych objawów. Jeżeli dobrze pamiętam zaczęło się to kilka dni po przeziębieniu (objawy: wysoka temperatura i katar). Dodam jeszcze, że od kilku lat okresowo odczuwam suchość w gardle przy oddychaniu ale tylko wieczorami i w nocy co prawdopodobnie jest spowodowane suchym powietrzem.
Czy mam mam się czymś martwic?

monthly_2015_04/problemy-z-czerwonym-gardlem_2947.jpg

monthly_2015_04/problemy-z-czerwonym-gardlem_2948.jpg

Odnośnik do komentarza

Wybroczyny jak byk.
Ka-wa-zdanie "Może to Twoja taka uroda gardła" jest nie na miejscu bo nie ma czegoś takiego jak "uroda". Takie zdanie mówią zawsze doktory które nie mają pojęcia co pacjentowi jest...
-jarek9216
Standardowo robi się wymaz z gardła/migdałków +Morfologia+CRP.
Stan taki może wywodzić się z refluksu lub posiadania bakterii w tym miejscu lub przewlekłego stanu zapalnego zatok.
Zdrowe gardło nie powinno mieć takich przekrwień,grudek a śluzówka powinna się nawilżać samoczynnie. :)

Odnośnik do komentarza

Czy możliwe żeby gardło wyglądało tak przy rozwalonym zębie? 2 lata temu dentystka wykonała mi raczej nie udane leczenie kanałowe, po którym dostałem dwa guzy na dziąśle z ropą. Gdy poszedłem z tym do niej powiedziała, że to nie problem mogę wyrwać zęba albo nie więc nie wyrwałem.
Doszedłem do tego po przeczytaniu tego wątku: https://portal.abczdrowie.pl/pytania/czerwone-niebolesne-gardlo-a-morfologia-krwi

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...