Skocz do zawartości
Forum

Stwardnienie rozsiane czy borelioza


Gość Reginuś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę ponieważ mam duże wątpliwości co do diagnozy postawionej mi 2 lata temu. Stwierdzono u mnie Sm. Mam zmiany w mózgu o charakterze demielinizacyjnym , pobierano mi płyn mózgowo rdzeniowy prążki oligoklonalne wyszły pozytywnie.
Moje objawy to:
- ciągłe zmęczenie( nawet po przespanej nocy budzę się zmęczona)
-Potliwość w nocy,
- odkąd zaczęły się moje pierwsze objawy, 4 razy miałam bezdech nocny
- praktycznie co dziennie mam delikatnie podniesioną temp ciała. ( 37,0 lub 37,2)
- drętwienie kończyn( szczególnie nóg, ale również palce u rąk)
- tiki mięśni twarzy( oczu,powiek)
- bóle kolan, uczucie palenia w stawach kolanowych i łydkach
- sztywność kręgosłupa
- Trzeszczenie szyi, oraz przeszywający prąd gdy pochylam głowę w dół
- sztywność nóg i strzelanie kości
- mniejszy pociąg seksualny, praktycznie brak,
-zaburzenia funkcji pęcherza moczowego
- zaburzenia widzenia (mroczki)
- trudności ze znalezieniem właściwego słowa
- zmiany nastroju, Czesta płaczliwość
- kłucia, mrowienia w nogach i dłoniach
- swędzenie skóry na brzuchu i plecach
- uczucie palenia nóg, szczególnie kolan i łydek
- biegunki i zaparcia
Od prawie 2 lat jestem w programie lecze się Interferonem (avonex) Jednak nie widzę żadnej poprawy, czuję się coraz słabsza, po przejściu ok 300m nogi mi słabną i ledwo idę. Moje przypuszczenia co do boreliozy wynikają z tego, że praktycznie co roku mam kleszcza , ale pare lat temu miałam kleszcza i od tamtej pory na jego miejscu mam pieprzyk. Nie miałam nigdy rumienia. Robiłam testy ELISA wyszły ujemne. Proszę mi poradzić czy jest sens robić badania na boreliozę. Czy to możliwe że mogę być chora. Czy pozostać przy diagnozie SM. Byłabym bardzo szczęśliwa gdyby ktoś mi coś doradził.

Odnośnik do komentarza
Gość 72ryszard@wp.pl

Od 32 lat jestem S.M. mam obecnie 58 lat ale ile w tym jest prawdy to nikt niewie.Wychowałem się w lesie a najciekawsze jest to że 1987 zmarł ojciec na S.M. i z zawodu był leśniczym.Ja od 3 lat chodzę o lasce, do tej pory byłem taksówkarzem nikt mi nie powie że mamy lekarzy bo dla nich S.M.to jest śmieć.

Odnośnik do komentarza
Gość chora sm

Witam,
dodatkowo proszę zrobić badanie metodą Ellisa co do boreliozy. A jeśli to SM proszę przejść na dietę bezglutenową i bezkazeinową- (zero nabiału). Z reguły tak jest,że przy SM jest borelioza.Niekoniecznie kleszcz może ją przenosić. Mogą to być muszki lub nawet komary- ja tak miała. Ja choruję od 18 lat na sm, a niedawno dowiedziałam się żę mam boreliozę. Proszę dużo ćwiczyć, stosować te diety i w miarę możliwości ograniczać stres. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Słyszałam , ze bolerioza czesto mylona jest z SM poniewaz wiele testów na bolerioze sa błędne . Nie wiem jakie testy trzeba zrobic ale ponoc testy na bolerioze w Niemczech sa dobre. Ponadto polecana jest komora normobaryczna , szukaj kontaktu z dr. Janem Pokrywką , przyjmuje gdzies w okolicach Wałbrzycha.

Odnośnik do komentarza

Też tak sądzę, pobyt w takiej komorze może poprawić kondycję naszego zdrowia, stymuluje regenerację tkanek, usprawnia gojenie. Sama korzystam z Cellife w Józefowie koło Otwocka. Mają duży parking co z pewnością jest plusem. Po drugie nie muszę siedzieć  w rurze, jest to normalna pomieszczenie z wygodnymi fotelami jak w samolocie pierwszej klasy.A to dla mnie ważne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...