Skocz do zawartości
Forum

BŁAGAM O POMOC! Wiele objawów, wiele badań, wciąż brak diagnozy..


Gość Banans

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem wygląda następująco.. Od około 6 miesiecy dokucza mi nadpotliwość i zmęczenie. Endokrynolog wykryła u mnie niedobór witaminy D (około 10 "czegośtam"[podobno to bardzo malo]) i od około 5 dni ją zażywam.
Może to pomoże na to zmęczenie i nadpotliwość.. jednakże dokucza mi kolejna rzecz - uczucie zimna, na od szyi w dół a w góre czuje się jakbym miał gorączke ale gdy biore termometr jest.. 36.6.. I to tak dzień w dzień.. Czasami wcześniej, czasem później ale prawie zawsze po godzinie 16 gdy już wracam do domu ze szkoły..
Kolejnym problemem jest metabolizm.. straaasznie mi się zwolnił, dawniej co nie zjadłem do wieczora na drugi dzień było "wyrzucane" a teraz to co się dzieje to przy wcześniejszym metabolizmie to nic.. Ogólnie brak apetytu.. Czasami czuje się głodny ale gdy zjem chociaż jedną kromkę to się czuje jakby mi to jedzenie już do gardła dochodziło.. totalnie pełny. Czasami czuje się tak jakbym miał zgagę (ale to tylko jak mi się odbije). Problemem także są poranne mdłości.. Czuje się jakbym zaraz miał wymiotować(czasem tak mam po jedzeniu, ponieważ czuje się pełny..) Albo odbija mi się chociaż nic nie jadłem.. Dzieje się to od mooże miesiąca (prowadze baardzo leniwy tryb życia poprzez właśnie to osłabienie i nadpotliwość - nic mi się nie chce i przy takiej nadpotliwości to aż po prostu wstyd człowieka bierze.. dodatkowo często jem świństwa ponieważ już straciłem wiarę w wyzdrowienie i już mi wszystko jest obojętne.. więc jej wszystko..

Dodam także, że wszystkie badania miałem okej, oprócz ALAT'u, który wynosił około 100 coś.. Od mojej endo dostałem skierowanie do hepatologa...

Czasem też wydaje mi się, że wzrok mi wariuje..

Proszę o pomoc gdyż naprawdę już nie wiem czy to jestem chory czy po prostu robie się psycholem i mój organizm robi to co sobie wmówię.. Moje życie już nie istnieje, wstydze się robić cokolwiek jak i boje się, że zaraz mój organizm coś odwali i nie będzie kolorowo. Sam już nie wiem jak wygląda zdrowie życie.. Sam nie wiem co jest normalne a co nie.. Czuje się totalnie zepsuty.

Naprawdę błagam o pomoc! Jakby nie moja partnerka to bym już dawno pewnie skończył w zakładzie pogrzebowym bo sam już nie wytrzymuje fizycznie jak i psychicznie..

Z góry ogromnie dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

TSH: 2.62 ulU/ml (przy drugim badaniu wyszło mi koło 3+ ale moja Endo powiedziała, że to nic specjalnego bo gdy zrobimy badanie rano, wieczorem i na drugi dzien to wyniki beda sie różniły)
FT4: 1,16 ng%
USG: Tarczyca ok 13-14ml.

Co do wątroby to:

USG: Wątroba nie powiększona
AspAT: 38 U/L
ALAT: 106 U/L

To chyba tyle. Dodatkowo dochodzi taki "ból" w okolicy serca, czasami nie mogę zrobić pełnego oddechu gdyż boli. Jednak u kardiologa nic nie wykryli. "Tony czyste, nie słysze szmeru"
EKG: rytm miarowy zatokowy 70/min
I ogólnie wszystko dobrze, serce bez wad, dobra kurczliwość, bez przerostu itp itd.. Jednakże ból jest i dodatkowo przy wysiłku serce mi wariuje! Bije jak szalone.. A może to normalne.. nie wiem.. rzadko się ruszałem przez ostatnie 7 mieś.. Może to i przez to. Co do serca i krwi to jeszcze mam dość wysokie ciśnienie, które "skacze". Raz moge mieć 120/68 innym razem 140/78 gdzie ciśnienie było mierzone dzień w dzień w szpitalu i raczej stresu nie miałem a denerwować się to chyba też za bardzo się nie denerwowałem..

Teraz starsznie daje o sobie znać właśnie to uczucie zimna.. siedze w domu w spodenkach i koszulce, gdzie jest dość ciepło na dworze jak i w domu a jednak ręce mam lodowate i czuje się jakbym miał gorączke.. Najchętniej bym usnął..

No i jeszcze ten żołądek i mdłości.. ech..

Odnośnik do komentarza
Gość Gość On Abc

Cześć Kolego !
Czytając twój post nasunęło mi się kilka sugestii co do twoich problemów. Chciałbym zacząć od tego że jak sam zauważyłeś większość twoich problemów pojawia się na tle emocjonalnym. Zastanów się czy należysz do ludzi nerwowych, emocjonalnych, wrażliwych, nadmiernie przejmujących się swoim zdrowiem, skupiających dużą uwagę na swoim ciele? Miewasz często stres ? Może lęki ? Musisz zdawać sobie sprawę z tego że ludzki mózg steruje wszystkimi procesami w organizmie . Jeżeli jest poddawany częstym negatywnym stanom emocjonalnym może automatycznie przejawiać się to różnorodnymi negatywnymi stanami w organizmie : nerwobóle, zawroty głowy, mdłości i wiele innych.. Jeżeli zbadałeś się pod wieloma kontami i nic nie wykryto to sądze że dobrym rozwiązaniem będzie psycholog, opisanie mu swoich objawów i dalszych jego zaleceń. Emocje mają duży wpływ na nasze organy, przykłady znane wszystkim ( szybkie bicie serca podczas zdenerwowania, potliwość dłoni czy stóp przy dużym stresie, gęsia skórka przy dużych emocjach, brak apetytu przed ważnymi zdarzeniami w życiu czy podczas duzego stresu)
Chciałbym jeszcze odnieść się do tego co napisałeś odnośnie przełykania i zgagi. Warto skontrolować tą kwestie z Gastrologiem a w zasadzie kluczowym badaniem była by endoskopia. Objawy o których piszesz mogą wskazywać na Przepuklinę rozworu przełykowego (refluks żołądkowo przełykowy). Może on dawać objawy takie jak uczucie zatkania w gardle i mostku po jedzeniu, bóle za mostkowe, zgage. Nie bede się rozpisywał gdyż na googlach jest dużo informacji na temat tej przypadłości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...