Skocz do zawartości
Forum

Silny ból brzucha pod mostkiem


Okejcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od około 3 miesięcy miewam bóle brzucha pod mostkiem. Najcześciej rano zaraz po przebudzeniu lub wybudzaly mnie ze snu ale zdarzały sie tez w ciagu dnia lub wieczorem. Miałam robione 2 razy usg ktore nic nie wykazało oprócz małego kamyczka w woreczku ale lekarz powiedział ze na pewno nie to jest przyczyna. Dzien wcześniej zanim mnie to zaczęło bolec byłam na siłowni pózniej zjadłam tłusta potrawę nie wiem czy to jest istotne w każdym bądź razie noc minęła i obudził mnie ten bol. Mieszkam w Anglii wiec cieżko tu o jakaś opinie... Pojechałam 3 razy na pogotowie bo aż zwijałam sie z bólu lekarze nic nie pomogli dali za 3 razem leki hamujące wydzielanie kwasów żołądkowych. Pózniej byłam w Polsce i gastrolog robił usg i wszystko było w porządku powiedział mi ze przyczyna tego bólu jest nie pamietam już jak to fachowo nazwał ale naciągnięcie jakiegoś mięśnia. I dał mi tabletki o identycznym składzie jak tu w Anglii. Załamałam sie No ale przyjmowałam te tabletki ktore nic mi nie dawały bo bóle były nadal. Tabletki sie skończyły i od wczoraj rano i dzis rano bóle mam znowu. Umiejscowienie tego bólu jak już napisałam jest w okolicy mostka trochę niżej jest to bol uciskający tak jakby czasem rozlewa sie na całe nadbrzusza często promieniuje gdzieś do tylu pleców. Żadna pozycja nie przynosi ulgi trwa około 30 minut i przechodzi jak gdyby nigdy nic. Do tego czuje jakies przelewanie w jelitach cały czas mi cos tak jakby chodzi po brzuchu często jest wzięty... Myślałam ze to wrzody ale lekarz powiedział ze jestem za młoda... Dostałam tabletki hamujące wydzielanie kwasów wiec tak jakby Na wrzody ale nic nie pomogły... Co to moze byc bo już nie mam siły do tego im dłużej nie mam odpowiedzi tym więcej chorób sobie przypisuje do tego...

Odnośnik do komentarza

Tak wygląda jakby te bóle pochodziły z okolic żołądka,ale żeby to dokładnie sprawdzić,musiałabyś mieć gastroskopię i pobrany materiał do zbadania obecności bakterii H.pyroli,
samo usg nie wystarczy,
co do młodego wieku ,to kamienia w woreczku nie powinnaś mieć,taki kamyczek też może robić problem,
tak ,że wiekiem nie można się kierować,
w każdym razie, najpierw wybierz się na gastroskopię.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Test na h pylori wyszedł ujemny (robiłam go sama testem zakupionym w aptece) dlatego zaczęłam sie martwić i przypisywać raki i inne choroby... Często jak mocno mnie ten bol złapie to mam wrażenie ze zaraz zemdleje. Zdziwiła mnie reakcja lekarza kiedy mu powiedziałam o gastroskopii bo powiedział ze nie muszę nic takiego robić ze po tych tabletkach mi na pewno przejdzie... Pójdę zrobic ta gastroskopię dziękuje bardzo za odzew

Odnośnik do komentarza

To widać masz skurczowe bóle żołądka,tak bywa ,że żołądek przestaje pracować,następuje skurcz, może robić się słabo,

moja znajoma miała podobnie ,ale ona sama sobie radziła odpowiednia dietą lekkostrawną ,piła miętę i to wcale nie miało nic wspólnego z wrzodami ,tylko z wątrobą,miała w ciąży cholestazę,
czego u Ciebie też nie można wykluczyć, w związku z tym kamykiem,

dlatego też ,zrób też takie badania z krwi,bilirubina,ASPAT AlAT, GGTP, fosfataza alkaliczna, cholesterol,
/jeszcze przed gastroskopią,bo może okazać się niepotrzebna/.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

W końcu ktos mi konkretnie pomaga ☺️ Zaznaczę jeszcze, ze zanim te bóle zaczęły występować byłam na diecie przez 3 miesiące jadłam bardzo zdrowo dieta była układana przez dietetyka schudłam 15 kilogramów pózniej jak już pisałam wdrożyłam ta siłownie No i nie wiem co mnie pokusiło na fast fooda po tej siłowni... Dlatego zwaliłam wszystko na niego i bałam sie pózniej cokolwiek zjeść. Dobrze zrobie te badania bardzo dziękuje ☺️

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co to za dietetyk zlecił Ci taką dietę,chudniecie 5 kg miesięcznie ,to stanowczo za dużo,
jak chcesz schudnąć to trzeba zmienić nawyki żywieniowe na zawsze,dlatego dieta nie może być drastyczna,
wrócisz do starych nawyków i efekt jojo murowany,
a organizmu nie oszukasz,on się będzie domagał swego,

napisz ,jak będziesz miała wyniki.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem wygląda to na wrzody a w najlepszym razie na nadżerkę. Powinnaś koniecznie mieć wykonaną gastroskopię. Nie prawda że jesteś za młoda na wrzody. Lekarz który tak mówi to lekarz niedouczony i niedoświadczony. Jaki lek dostałaś na hamowanie wydzielania kwasów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...