Skocz do zawartości
Forum

Zaćma po wstrząsie na skutek wypadku samochodowego


Gość jaeldu

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wypadek doznając urazów barku i kręgosłupa. Po wypadku poddany byłem rehabilitacji. Dwa miesiące po wypadku gdy mogłem prowadzić samochód stwierdziłem pogorszenie widzenia. Lekarz okulista po badaniu stwierdził,że w centrum obu oczu zamglenie soczewek / Voc dex cc-5,0 Dsph=1,0 oraz Voc sin cc-5,0 Dsph 1,0/ i przepisał krople . Po miesiącu kolejna wizyta potwierdza zaćmę obu oczu / Voc dex cc suo=0,8 Voc sin cc suo=0,7/ i otrzymałem skierowanie do szpitala na usunięcie zaćmy. Po 7 miesiącach od wypadku badnie wykazuje w jądrze soczewki większe zamglenie / voc dex =0,7 Voc sin 0,6/ a po 9 miesiącach Voc dex =0,5 Voc sin = 0,4. W chwili wypadku miałem 59 lat i nie choruję na cukrzycę. Czy tak szybko postępujące zamglenie soczewek mógł spowodować wstrząs wyniku wypadku.

Odnośnik do komentarza

oczywiście ,ze mozesz po 7 miesiącach widziec gorzej . zacma niestety nie stoi w miejscu , lecz przeciwnie postepuje dalej . ja również miałam zaćme po mocnym urazie . czekałeś 7 miesięcy ? jak byś się wybrał na zabieg w ramach dyrektywy transgranicznej to byś czekał jedyne 2 max 3 tygodnie . i to wszystko > najpierw przechodziłam badania kwalifikacyjne w optegrze w krk a potem jechałam na zabieg do czech do lexum . a o dyrektywe chodzi o to z,ę nfz potem zwraca pieniądze za koszt operacji , a jedyne koszta jakie ponosi pacjent to 499 zł .tam jest transport , opieka , miejsce dla osoby bliskiej z rodziny itd . oraz cały pakiet opieki medycznej , którego nigdzie nie ma takiego jak tu . temu zabiegowi na zacme w czechach poddał się nawet sam prezes optegry ;)

Odnośnik do komentarza
Gość FaunaPogodka

Ja miałam również taką zaćme pourazową , z tym ,ze na skutek bardzo poważnego upadku . Wzrok coraz bardziej mi się zaczął pogarszać . Miałam zabieg w Optegrze w Berlinie .( Była jeszcze opcja z własnie do Lexum z tym ,ze do Krakowa mi za daleko bo jestem ze Szczecina ;) ) I dobrze ,ze jestem po zabiegu . Przynajmniej dostałam jakiś zwrot z NFZ za koszt operacji . A tak przez te zmiany w służbie zdrowia , które wporwadza nasz rząd jakoś pod koniec czerwca za zabieg musiałabym w pełni zapłacić by mieć go w krótkim terminie :/

Odnośnik do komentarza

Zarówno zaćma jak i jaskra mogą być skutkiem urazu.
Mnie po prostu synek uderzył zabawką, nawet nie mocno.
Nie odczuwałam też jakiegoś szczególnego bólu i zaburzeń widzenia, a jednak ...
kolejki na nfz są faktycznie masakryczne, a tu trzeba działać szybko, zddecydowałam się zapłacić w klinice dr Michnowskiego w Białymstoku, to jednak u nas, lekarz doskonały, klinika dobrze wyposażona no i raty.

Odnośnik do komentarza

U mnie w rodzinie każdy ma problem ze wzrokiem, i to moja starsza siostra zdecydowała sie na laserowa korektę wzroku- moja mama jej odradzała- bo stwierdziła ze to za droga operacja, ale moja siostra nie odpuścił i zasponsorowała sobie zabieg. Po zabiegu nasza mama zastanawia się czy sama nie iść tez na zabieg. Polecam dr. Michnowskiego to on wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...