Skocz do zawartości
Forum

wypadanie włosów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam ogromny problem z włosami strasznie mi wypadają a do tego przetłuszczają się szybko . Muszę codziennie myć .Byłam u dermatologa wykrył ŁZS i przepisał mi belosalic , stieprox, biotebal , i flucofast nic mi to nie pomogło nawet pogorszyło stan moich włosów . Odwiedziłam także trychologa także przepisał mi mega drogie kosmetyki zoxiderm , selsun blue , gelacet do picia i peeling bardzo drogi dsd . Używam już tego przez 3 tygodnie i pozbyłam się tylko ŁZS jednak włosy ciągle wypadają mi całymi garściami i dalej sie przetłuszczają . Pomóżcie mi !! co mam robić ?

Odnośnik do komentarza
Gość xxxxoxxxx

Witam, nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz ale udzielę informacji bo może kiedyś ktoś z podobnym problemem trafi na to pytanie. Według mnie powinnaś na co dzień używać delikatnych szamponów bez SLS I SLES (dla dzieci) gdyż te mocne mogą (wbrew nazwie) potęgować przetłuszczanie się włosów, co skutkuje ich wypadaniem. Oczywiście trzeba też włosy oczyszczać raz na tydzień ( lub częściej/rzadziej według potrzeb) szamponem z SLS. Mogłabym się jeszcze rozpisać na temat odżywek, wcierek, masek i innych hamujących wypadanie i przyspieszających wzrost włosów kosmetyków ale od tego jest pełno włosowych blogów w internecie ;). Mi osobiście w takich kryzysach zawsze pomagała wcierka Jantar i olej rycynowy wcierany w skalp na kilkanaście minut przed myciem włosów szamponem, równie fenomenalnie działa u mnie kozieradka (co z nią robić znajdziesz na włosowych blogach). Trzeba też sobie zadać pytanie czy wypadanie włosów nie jest spowodowane również złą pielęgnacją, dietą czy nawet jakąś chorobą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...