Skocz do zawartości
Forum

Drgawki, zawroty głowy, zasłabnięcie


Gość Zaq12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dzisiaj poraz kolejny miałam dziwny atak, najpierw drgawki, potem zawroty głowy i uczucie jakbym zaraz miała zemdleć, co naszczęście nie nastąpiło, mam juz kolejny taki atak. Po takim ataku jestem wykończona jest mi słabo i wogóle jestem zdezorientowana.
Ciśnienie mam zazwyczaj słabe 90/60 a teraz 120/80 a dla mnie to juz wysokie :))

Wcześniej zostałam przebadana rezonans ok, morfologia ok, usg tetnic szyjnych ok, eeg ok, Vng wykazalo lekkie uszkodzenie błędnika jednostronne 17%.
Echo seca ok. Holter wykazał dodatkowe skurcze komorowe i nadkomorowe ale według kardiologa nie jest to niepokojące. Chociaż ostatnio miewam częściej te dziwne uderzenia serca.

Czy to możliwe , że takie objawy daje błednik ? Ale dla mnie dziwne jest to że najpierw są drgawki a potem odrazu zawroty głowy czy tak objawia się zwykły stan przef omdleniowy? Czy to może jest spowodowane czymś innym?

Zawsze pojawia się to w pozycji stojącej? CZy to możliwe że błędnik jest słabo ukrwiony? Czy ktoś miał podobnie?

Odnośnik do komentarza

Zglosiłam się na pogotowie, zero jakichkolwiek badań. Tylko podstawowa morfologia z chlorkami i sód mam lekko podwyższony. Powiedzieli mi ze to nic nie znaczy ze wszystko wporzadku. Bo morfologia wporzadku takie podwjście

To skad biora sie te ataki przedomdleniowe?
Juz nie wiem gdzie szukac pomocy.

Czy ktoś tak miał podobnie?

Odnośnik do komentarza

Ja bym te objawy wiązała z uszkodzeniem błędnika,a lekarz co mówi?

"Objawy choroby błędnika - omdlenia

Narząd równowagi reguluje przepływ krwi przez mózg w pozycji stojącej. Jeśli mniej krwi trafi do mózgu, mogą się pojawić omdlenia.

Przy zaburzeniu funkcji błędnika nie pojawiają się bóle głowy, a temperatura ciała nie jest podwyższona."

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/jakie-objawy-wskazuja-na-chorobe-blednika-jak-rozpoznac-zabu_42000.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Kilka razy juz tak miałam, jak dotąd w pozycji stojącej i zazwyczaj mialam lekko pochyloną glowę do przodu. Tyle pamietam. Ale na codzien czesto mam pochylona glowe i nie dzieje sie tak zawsze wiec nie wiem czy to ma znaczenie.
Tak jak wspomniałam najpierw pojawiają się drżenia całego ciała, najbardziej czuje to na ustach, potem z sekundowym opoznieniem zawroty glowy, szumy uszne i uczucie odpływania, ale naszczescie nie straciłam przytomnosci.
Po tym fakcie czuje sie strsznie slabo i nie moge sie skoncentrowac na niczym przez kilka godzin.
Teraz na pogotowiu pokazalo podwyzszony sód a tak zazwycAj morfologia jest idealna.

Często bolą mnie barki i szyja, mam siedzacy tryb pracy przed monitorem, mialam robiony Rtg kregoslupa szyjnego i nic nie wykazalo.

Pytalam sie lekarza na pogotowiu czy to od blednika, odpowiedzial ze on nie wiem ale mozliwe i ze odblednika sie nie mdleje, takie rozumowanie :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze chcialam dodac, ze przed tymi atakami zazwyczaj czuje się jakby zmeczona, nie miala sil, senna, pomimo ze sypiam 8 godzin dziennie.

Raz zdarzylo sie ze bylam prZed posilkiem, jadem regularnie co 3 godziny. I czesto czuje sie glodna pomimo tego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...