Skocz do zawartości
Forum

Zmęczenie, nadpotliwość i wiele innych...


Gość Johnecki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!
Zdecydowałem się tutaj napisać ponieważ sam już nie wiem co mam robić..

Moja choroba wygląda tak:
- Od około 7 mies okropne poty.. (dzisiaj od 8 do 10 byłem na badaniach i to wystarczyło aby wrócić z mokrą koszulką, kroczem itp. itd...)
-Potem doszło zmęczenie, niechęć, brak siły.
- Następnie zauważyłem zmiany w metabolizmie. (dawniej potrafiłem skorzystać z WC nawet i 2 razy dziennie [rano i wieczorem], teraz to nawet raz dziennie nie chodze..)
- Do zmęczenia dochodzi uczucie ciepła(takie jakby fałszywe gorączki), zimne ręce oraz poty, które są wręcz lodowate!

Lekarze "diagnozują" już dwa miesiące, za mną już tydzien szpitala, z którego dowiedziałem się, że powinienem się odchodzić a resztę mam w sumie w normie.
- Szalone bicie serca (wystarczy, że się szybciej przejdę po schodach w szkole i może ono już bić jakbym przebiegł z pół kilometra..)
Jedyne co to TSH w 1 badaniu przed szpitalem mialem w okolicy 5 a dwa tygodnie później w szpitalu wynik TSH był 2 "z drobnymi" gdzie mój endokrynolog stwierdził, że to normalne i możliwe przy zapaleniu tarczycy..

Dzisiaj byłem na zleconym badaniu TSH (bo ja o to poprosiłem, chciałem się po prostu upewnić gdyż każdy uważał, że to tarczyca..), Witaminy D, oraz ALAT'u (ponieważ miałem podwyższony)

Sam już nie wiem.. Mam 17 lat, nadwagę (którą redukowałem ale przez chorobe cała moją praca poszła w plecy i waga się "wróciła..). Z reguły na nic nie chorowałem (astma w dzieciństwie), leków nie biorę (poza jakimiś przeciwbólowymi).

Naprawdę proszę o pomoc! Sam już nie wiem co to może być. Chce po prostu żeby wszystko wróciło do normalności i żebym mógł normalnie funkcjonować bo teraz to się nawet boję wyjść z domu do sklepu ze względu na nadpotliwość.. dodatkowo moja psychika już nie wyrabia, mam po prostu dość i wszystko dookoła sam świadomie rujnuje (Nawet mojej partnerce po 2 latach powiedziałem, że jeżeli do wakacji nie będę wiedział co mi jest to już się raczej nie zobaczymy ponieważ ja nie mogę normalnie funkcjonować a my przecież jesteśmy młodzi więc klub czy jakiś wypad ze znajomymi na rynek to powinno być coś normalnego a ze mną i z moimi dolegliwościami to nawet z domu nie wypada wyjść..)

Jeszcze raz BŁAGAM o pomoc i życzę zdrowia! BO TO NAPRAWDĘ NAJWAŻNIEJSZE!

Odnośnik do komentarza

Robisz samo TSH a ft3,Ft4,TRAb,a-TPO? Robiłeś też te dodatkowo?Skoro TSH miało miano 5 a póżniej 2 to trzeba oznaczyć te co podałam. Rób je zawsze w tym samym labor. Objawy masz typowe przy niedoczynności i mogą ocierać się o Hashimoto.
Partnerka niech Cię wspiera i nie odrzucaj jej w ten sposób bo to nie ładnie i pewnie jej przykro jest. :)

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie "cisnąłem" o tą tarczyce moją Endo ale ona zaczęła coś z jakąś witaminką D, że niby to moje tsh jest w sumie w normie, że coś z wątrobą jest nie tak o i na tym skończyła się moja "tarczyca"...

Jeszcze mam pytanie.. Czy tarczyca ma jakiś wpływ na ciśnienie?

Odnośnik do komentarza

Okej. To może ja pójdę do mojego rodzinnego i poproszę go o zlecenie na te badania które Ty mi zleciłaś. Najwyżej wyjdą w normie. A czy to możliwe, że mimo poprawnego TSH moge miec problemy z tarczycą? Miałem USG tarczycy i wyszła chyba poprawnie bo około 13cm.
I Ostatnie pytanie. Jak wygląda leczenie? Wiem, że moja mama miała tarczyce ale już nie bierze zadnych leków ani nic w tym stylu.
I jak wyglada przebieg leczenia? Wystarczy samo leczenie tarczycy by wszystkie objawy minęły czy bede musiał wszystko, co mi ta tarczyca zniszczyła leczyć? W sensie oddzielnie cos na nadpotliwość, cos na wzmocnienie organizmu itp. Itd?

Bardzo Ci dziękuje za pomoc, w poniedziałek pojadę do rodzinnego i w ten sam dzień na badania :)
Jesteś aniołem :)

Odnośnik do komentarza

Czasem jest tak że samo TSH mieści się w widełkach a Ft3 lub Ft4 już nie. To trzeba skontrolować. Mama jeśli miła problemy z tarczycą powinna raz w roku kontrolować poziom hormonów czyli tą trójcę TSH,Ft3,Ft4.
Jeśli potwierdzi się że u Ciebie występuję jakaś niedomoga to najczęściej przy zastosowaniu odpowiednich leków,suplementów i diety wszystko wraca do normy.

Odnośnik do komentarza

A jeśli, powiedzmy, wszystkie badania będą w normie to co innego mogłoby mi dolegać? Są jakieś podobne choroby z takimi dolegliwościami? Czy ta witamina D serio miałaby aż taki wpływ na zmiany w moim organizmie? I co może oznaczać ten ALAT na poziomie 100? (a powinno być chyba 30)

Odnośnik do komentarza

Podwyższony Alat występuje również przy chorobach tarczycy. Jeśli wyniki wyjdą w normie i nie dopatrzymy się subklinicznej niedoczynności to będziemy szukać dalej. Również trzeba przyjrzeć się innym hormonom.
Poczytaj o wit. D w necie pełno info o niej jest. To jest wit. życia i warto wiedzieć jaki ma się poziom.

Odnośnik do komentarza

No to okej, jutro zrobię badania i myślę, że w środę powinienem już znać wyniki więc podam je tutaj.

A co do leczenia tarczycy - Jak długo może trwać powrót do "normalności"?
W sensie.. Czy mam szanse na to, że przy załóżmy rozpoczęciu leczenia w maju wyrobie się na wakacje ze zdrowiem? Czy nawet nie mam co o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza

A ja mam inne pytanie, czy jeżeli TSH, FT3 i FT4 jest w normie to czy możliwe jest że przeciwciała już nie? miałam USG tarczycy i lekarz nie stwierdził nic prócz za małej ilości jodu, reszta wyników w normie natomiast samopoczucie okropne. Włosy lecą garściami, kołatania serca, bóle głowy, zawroty, zmęczenie, ospałość, nadpotliwość, napady zimna i gorąca... sucha skóra, mokre dłonie. Oszaleć można :(

Odnośnik do komentarza

~performer
A ja mam inne pytanie, czy jeżeli TSH, FT3 i FT4 jest w normie to czy możliwe jest że przeciwciała już nie? miałam USG tarczycy i lekarz nie stwierdził nic prócz za małej ilości jodu, reszta wyników w normie natomiast samopoczucie okropne. Włosy lecą garściami, kołatania serca, bóle głowy, zawroty, zmęczenie, ospałość, nadpotliwość, napady zimna i gorąca... sucha skóra, mokre dłonie. Oszaleć można :(

Możesz podać wyniki całej trójcy. :)

Odnośnik do komentarza

Okej, wróciłem do domu od lekarza.. Dostałem zlecenie ZNOWU tylko na TSH, które wyszło w normie..

Z witaminą D3.. 10 mg czy ng (nie pamietam) bynajmniej moja doktor powiedziała, że to strasznie mało (gdyż małe dzieci tyle mają albo i więcej [chyba :P] ) i dostałem witaminę D3 i mam ją jeść aż do końca czerwca.

Kolejną sprawą jest to, że ALAT znowu wyszedł bardzo wysoki i dostałem skierowanie do hepatologa gdzie musze czekać... do LISTOPADA...

Ale czy to wszystko może być spowodowane witaminą? Totalnie wszystkie objawy wskazywały na tą tarczyce a tu mało witaminy D..

Coś mi się wydaje, że tak szybko się nie wylecze... :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...