Skocz do zawartości
Forum

Ból barku lewego


zibi54

Rekomendowane odpowiedzi

Masz zmiany zwyrodnieniowe,objawy przypominają zespół cieśni podbarkowej,
a na to jedynym sposobem jest oszczędzanie ręki,nie ćwiczyć jej,ograniczać ruchy do codziennych czynności,
po pół/roku,rok powinna być poprawa,
/trochę można ćwiczyć ,jak będzie lepiej ,ale zawsze do granicy bólu/,
te dolegliwości to wynik przeciążenia stawu,a on bardzo długo się regeneruje.

A ortopeda co na to?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Kiedyś też mi się to przytrafiło. Ortopeda wg słów fizjoterapeutów zaszalał, bo na cito przepisał 5 zabiegów: laser, ultradźwięki, gimnastyka indywidualna ( świetna metodą McKenziego - bardzo mi pomogła) i chyba prądy i lampy. W domu też ćwiczyłam zgodnie z instrukcjami rehabilitantów. Pomogło na 3 lata. Teraz zaczynają mi dokuczać obydwa barki, ale niestety lekarz rehabilitacji przepisał tylko ultradźwięki i gimnastykę, na które teraz muszę czekać 3 miesiące ;( Podejrzewam, że w zwizku z tym takich wspaniałych rezultatów nie będzie, więc zaczęłam sama powolutku wykonywać poprzednie ćwiczenia

Odnośnik do komentarza

Udało mi się "wkręcić" dzisiaj do ortopedy. (NFZ). Obejrzał opis na papierze, płytki CD z wynikiem nie otwierał. Zaproponował zastrzyk (przeciwzapalny i przeciwbólowy). Powiedział, że to taka blokada i jakby coś się działo - to wizyta za dwa tygodnie. Nie miał czasu na wyjaśnienia o co chodzi, gdyż był zajety dyskusją z pielegniarką. W poczekalni dowiedziałem się, ze 90% pacjentów wstrzykuje ten steryd. Nic nie mówil o rehabilitacji czy innych zaleceniach... poczekam zobaczymy...Nie będę się sprzeciwiał "dochtorowi" z Ostrołęki

Odnośnik do komentarza

Szkoda tylko, że od razu blokada sterydowa bez jakiejkolwiek próby rehabilitacji. Najbardziej by Ci pomogły tzw. Ćwiczenia indywidualne czyli fizjoterapeuta pracowałby ściśle określonymi technikami, by zwiększyć zakres ruchomości i rozluźnić mięśnie okołostawowe. Blokada myślę, że pomoże na pewno, ale nie wiem, czy na długo.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...