Skocz do zawartości
Forum

Choroba Osgood-Schlattera


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 15 lat i czynnie uprawiam sport a dokładniej biegam. Trenuję prawie codziennie, lecz niestety dokucza mi ból kolan od prawie 3 lat. Starałam się ignorować ból ponieważ jestem osobą ambitną i trenowałam cały czas lecz na drugi dzień nie mogłam chodzić. Na USG, na którym byłam 3dni temu okazało się że to choroba Osgooda-Schlattera. Co mam robić? Pomocy.

Odnośnik do komentarza

Za Wikipedia.pl:

"...Leczenie jest objawowe i sprowadza się do stosowania rozciągania mięśnia czworogłowego uda, chłodzenia i niesterydowych leków przeciwzapalnych. W fazie aktywnej przebudowy jądra kostnienia aktywność sportowa powinna zostać ograniczona do minimum."

Zachowaj na później swoją ambicję sportową.

Herodot - "Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie. "

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu czytałam artykuł naukowy mówiący ogólnie o jałowych martwicach kości i przy toczone zostały w nim badania mówiące o tym, że nie ma związku pomiędzy zaprzestaniem trenowania a przyspieszeniem procesu gojenia. Wskazane jest tylko ograniczenie aktywności, gdy występują zwiększone dolegliwości bólowe. Co możesz zrobić. .. udać się na zabiegi fizykoterapeutyczne, które zmniejszą dolegliwości, a jednocześnie wprowadzić do treningu ćwiczenia rozciągające mięsień czworogłowy uda.

Odnośnik do komentarza

Mojemu synowi pomogły zabiegi z jakimś lekiem, laser i chyba krioterapię jeszcze miał. Chodziliśmy jakiś czas na te zabiegi na Słomczyńskiego 12 w Krakowie i byliśmy tam bardzo zadowoleni, zarówno z jakości obsługi, skuteczności oraz z cen, bo te są bardzo niskie jak na Kraków. rehabilitacje.org tu się można zapisywać online.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...