Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwienienia skóry!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 24 lata od kilku lat zmagam się z zaczerwienieniami skóry Twarzy kilkukrotnie radziłem i konsultowalem się różnych dermatologów bez większego skutku :( a mój problem staje się coraz bardziej uporczywy. Mam w okolicach policzków, nosa zaczerwienienia na.których czasem pojawiają się małe krostki z któryc. Wydobywa się jakby woda często jest też tak że zanika wszystko a.potem znów powraca zauważyłem że występują popękane naczynka ale bez tragedii podejrzewano ŁZS, problemy naczynkowe skóry itd Czasem jest tak, że wygląda to tragicznie i musze stosować lekkie podkłady by jakoś ludzko wyglądać. Używałem juz maści sterydowych, antybiotyków,płynów do oczyszczania skóry, niektóre pomagały na chwile a niektóre pogarszaly stan. Czasem też jest tak, ze w tych miejscach występuje swędzenie nie uporczywe bo.opanowuje się i nie drapie. Dermatolodzy nie.wykonali żadnych zadowalających czynności liczyłem na pobranie biopsji skóry do badania ale.niestety się nie.doczekałem. Co robić? Jak z tym walczyć?

Odnośnik do komentarza

Z opisu wnioskuję trądzik różowaty. Jakie kosmetyki teraz używasz? Ja proponuję płyn micelarny Garniera-różowy bez alkoholu koszt ok.17-20zł + lekki krem Alantandermoline koszt około 8zł i tego używać. Płyn micelarny nie podrażnia i bardzo dobrze oczyszcza skórę. Nie używamy wówczas wody tylko myjemy płynem twarz a później osuszamy delikatnie dociskając ręcznikiem. Krem na bazie alantoiny i d-pantenolu bardzo dobrze sobie radzi z tego typu problemami-poczytaj w necie jakie działanie jest tych składników . Ważne-unikaj kosmetyków na bazie alkoholu. Kosmetyki jakiekolwiek tylko do skóry delikatnej-nawilżające żadnych tłustych czy półtłustych by nie tworzyć warunków dla grzybów bytujących na skórze do nadmiernego rozwoju.:)

Odnośnik do komentarza

Aktualnie przemywam twarz woda i szarym.mydłem przedtem używałem płynu cetaphil. Oczywiście spróbuję tego o czym mówisz dzięki za każdą rade;) a co do trądziku różowatego tez o tym.myślałem, czytałem itd no i porównując przypadki innych ludzi to.u mnie jest to.łagodne ale uporczywe nie mam wielu wyprysków bywa taki okres ze jest masakra a.w tej chwili np.jest to znośne i mało Widoczne tez zauważyłem ze zależy to od pory roku, zmiany klimatu, zimąna ogół ostyga ale.skóra jest przesuszona wiosna latem skóra robi się tłusta i objawy się nasilają.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem moze to być umiejscowiony w tym miejscu HPV, należy leczyć sie heviranem - skonsultuj to z lekarzem rodzinnym. Mi takie dziadostwo wyszło po laserowym odmładzanie twarzy w okolicy nosa- dlugogojace sie ranki- dziurki taka surowica. Do dziś mam ślady. Swędzenie moze wlasnie świadczyć o umiejscowienie sie tam wirusa, którym mozna zarazić sie podczas pocałunku albo użycia po kimś pomadki. Nosicielami w ciągu życia jest około polowa ludzi. Moze takze należałoby stosować tam maści które sa dedykowane dla opryszczki Targówek. Jak sie zaleczy to mozna próbować różnych oczyszczających metod zeby nie pojawiały sie tam zaskorniki. Z naturalnych metod smarowanie rozgniecionym czosnkiem i papka z drożdży. Nie należy dotykać palcami.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...