Skocz do zawartości
Forum

Okres


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16lat,57kg/168cm jestem na redukcji jem 2k przy zapotrzebowaniu 2.4k (chce sie pozbyc oponki) 2miesiace temu miałam okres,ktory trwał 1dzein,miesiac temu okres spoźnił sie 3dni,teraz od 5dni sie spóźnia! Jestem na redukcji juz 4miesiace,wcześniej miałam regularne miesiączki. W tej chwili ograniczam sie do ćwiczeni 3razy w tyg! Jezeli chodzi o owulacje,to w tej chwili ja mam. Czy powinnam jesc wiecej?

Odnośnik do komentarza

jagodam18
Jeżeli wcześniej twoja miesiączka była regularna a teraz nie jest to najwidoczniej to wynik złej diety, nie wiem czy wiesz ale masz sporą niedowagę. Powinno się ważyć tyle ile ma się wzrostu. :)

Normę, którą podajesz ( wzrost minus 100), to chyba wytrzasnęłaś sprzed wojny. Julia ma jak najbardziej prawidłową wagę, jej BMI wynosi 22, a więc idealnie w połowie normy ( 18,5 - 25). Gdyby ważyła 68 kg, zbliżałaby się do górnej granicy, a więc nadwagi, a tego dziewczyny w jej wieku wystrzegają się jak ognia.
Julio, rozumiem, że chcesz troszkę schudnąć i możesz to zrobić. Pilnuj jednak, by nie ważyć mniej niż 52-53 kg. Zależy to też od twojej budowy. Twoje zaburzenia miesiączkowania mogą mieć związek z niewłaściwą diety. Zamiast ograniczać jedzenie, zmień jego składniki. Wyeliminuj produkty wysokoprzetworzone, jedz 4-5 mniejszych posiłków z dużą ilością owoców i warzyw, pij 2 litry wody i spróbuj być aktywna fizycznie codziennie - najlepiej rower, jogging, basen, nawet długi spacer.

Odnośnik do komentarza

ambra - dlaczego uważasz, że owoce i warzywa będą właściwym pożywieniem dla niej? czy ona jest kozą żeby "trawę" jeść? żeby organizm dobrze się rozwijał należy zjadać białka zwierzęce, a nie nadmiar węglowodanów, który prowadzi wprost do cukrzycy.

Herodot - "Z potraw, które się zjada, powstają wszystkie choroby ludzkie. "

Odnośnik do komentarza

Przecież nie każę zastępować białka warzywami, a witaminy są bardzo wskazane. Poza tym nie przypuszczasz chyba, że mówiąc "dużo" myśli się o jednorazowym spożyciu kilograma słodkich gruszek czy winogron. Codzienne zjedzone jabłko, marchew czy kapusta kiszona do cukrzycy na pewno nie doprowadzi ;)

Odnośnik do komentarza

A tak w rzeczywistości to warto zwrócić uwagę że 16 letnia kobietka rozwija się fizycznie jak i hormonalnie. Dlatego uważam że dieta w tym wieku powinna zostać zamieniona na aktywność fizyczną. Trzeba zwrócić uwagę że nierozsądna dieta ma wpływ na hormony czego wynikiem może być zaburzenie hormonalne a w tym właśnie nieregularne miesiączki. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...