Skocz do zawartości
Forum

kolonoskopia


Gość mirabelo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mirabelo

Jutro mam kolonoskopie. O 16:00 mam zażyć fortrans i jutro rano o godz. 7:00 (badanie o godz.13:00). Czy powinnam dać rade pojechać i wrócić taxi? Troche się boje bo nie ma kto mnie zawieźć a nie chciałabym dostać biegunki w taksówce :)

Odnośnik do komentarza

Powinnaś spokojnie dać radę, już po tej pierwszej porcji porządnie cię przeczyści. Na wszelki wypadek na rano zostaw tylko jedną saszetkę, a nie 2. Ja np wypijałam wszystko poprzedniego dnia po południu i wieczorem i też miałam dobrze oczyszczone jelita, ale badanie miałam do południa. Jeśli jest po południu, to rzeczywiście każą podzielić. Rozumiem, że nie będzie w znieczuleniu ogólnym, bo wówczas trzeba mieć kogoś do opieki.

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelo

Mam wziac dwie saszetki dzisiaj i jedna jutro rano. A jak bym wziela o 6:00? To byłby duży problem? Troche sie boje ze zlapie mnie ta biegunka jeszcze w drodze a to moja pierwsza kolonoskopia i nie wiem jak zachowa sie organizm.
Znieczulenie bedzie miejscowe.

Odnośnik do komentarza

Ból w trakcie kolonoskopii jest sprawą bardzo indywidualną. Zależy od budowy anatomicznej jelit, czy były wcześniejsze operacje szczególnie ginekologiczne. Trzy znane mi osoby przeszly to badanie bez problemów, wręcz mówiły, że znieczulenie nie jest potrzebne. U mnie było inaczej, ale naprawdę nie chcę cię straszyć. Ja mam po prostu bezwzględne wskazania do znieczulenia ogólnego.

Odnośnik do komentarza

Gdy rozcina się w trakcie operacji powłoki brzuszne, to potem powstają w środku takie blizny - zrosty i u mnie najprawdopodobniej przez to w jelitach wytworzyła się druga pętla esicy. Stąd ból w trakcie prowadzenia endoskopu przez "zakręty", a że jestem bardzo szczupła, to wdmuchiwane powietrze powodował mi dodatkowy dyskomfort. Sądzę, że twój zabieg był wykonywany przez cewkę, więc nie powinnaś mieć obaw

Odnośnik do komentarza

Badanie ok. 15-20 minut, ale dobrze, że wytrzymałam, bo na samym końcu siedział na tyle spory polip, że lekarz nie usunął go od razu, tylko po badaniu histopatologicznym i wówczas już pod narkozą. Na szczęście zmiana była zupełnie niegroźna, ale niedługo muszę ponownie skontrolować i już też oczywiście w znieczuleniu ogólnym. Trzymam za ciebie kciuki, żeby jutro wszystko było ok;)

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelo

Dziekuje Ci bardzo za wsparcie. Najgorzej obawiam się nie samego badania, a chyba tego dojazdu, że w tej taksówce mi się zacznie chcieć i nie będę miała gdzie :( Zaczęłam pić fortrans dzisiaj o godz 5:23. Mam nadzieje, ze do godz. 12:00 będzie już z głowy. Bo póki co (sorry za obrazowość) sikam tyłkiem na brązowo :) a chyba tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelo

To chyba za mało miałam tego proszku, bo na czysto to bylo wczoraj po 2l a teraz nie bardzo po 1l... Cały czas żółto-brązowa woda.
Niedługo wyjeżdżam tą taksówką :) mam nadzieję że dam radę dojechać...
Wieczorem lub po powrocie dam znać jak wynik :)

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelo

Jednak dobrze jelitka przeczyściłam :)
Wynik wyszedł bardzo dobrze, pobrano pięć wycinków z okrężnicy.
Badanie trwało 20min, nie bolało bardzo, trochę na zakrętach.
Więc już nie wiadomo co jest powodem biegunek :(
I gastroskopia i kolonoskopia w porządku a biegunki dalej są...
W porównaniu do gastroskopii, kolonoskopia jest trochę gorsza (może dlatego że dłużej trwa)...
I co najważniejsze dojechałam tą taksówką ;)

Odnośnik do komentarza

Ja czytałam w necie ,że wycinki biorą ,żeby sprawdzić dokładniej co się dzieje ,skoro kolonoskopia nic nie wykazała ,a problem pozostał.

Rozumiem ,że masz wykluczony zespół jelita drażliwego.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/alergia-pokarmowa-testy-ktore-ulatwiaja-jej-wykrycie_41239.html

Ja to myślałam o tym ,żeby samemu wykluczać z diety np.gluten i zobaczyć czy będzie poprawa,często metoda prób i błędów sami możemy dojść do przyczyny dolegliwości,
ale póki co poczekaj na wynik.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza
Gość mirabelo

Zespół jelita drażliwego był podejrzewany, ale leki nie działały na mnie.
Tak, było pięć wycinków z okrężnicy w celu diagnozy mikroskopowego zapalenia jelita grubego. Ale wyniki dopiero za 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...