Skocz do zawartości
Forum

Złamanie kośći piszczelowej


Gość Sebaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Jestem z rocznika 93(dość młody :D)
2 stycznia uległem wpadkowi na sali grając w piłke zostałem uderzony przez kolege w tył podudzia(lekarze nie chcieli wierzyć że ktos mi to zrobił haha) krótki opis- złamanie końca dalszego trzonu kości piszczelowej i strzalkowej prawej z przemieszczeniem i ustawieniem kątowym. Dzis mamy 22 marca 2 kwietnia mam wizyte i robiote zdjecie RTG mam dwa pytania po operacij mam takiego małego krwiaka pod kostką gdy siedze lub leze jest malutki ale gdy np stoje robiąc kanapki lub wykoncując jakaś niewielką prace noga zaczyna szybko sinieć oraz puchnąć byłem u lekarza mówił ze byćmoże jest to powód tego że krew słabo przepływa przez śruby? (wliczając to ze pękł mi szew w dolnej czesci nogi i straciłęm dość dużo krwi tak w szpitalu to było) i drugie pytanie czy po takim okresie brak bólu oraz normalne stawianie nogi jest normalne? czy dlugo czeka sie na wyjęcie tego gwoździa? :)

Odnośnik do komentarza

To że nie odczuwasz bólu to kwestiawielu czynników, choćby tego, że być może masz wysoki próg bólu. :) jeśli złamanie jest zespolone, to po 2 mies możesz obciążać złamaną nogę, choć oczywiście warto skonsultować to z lekarzem. Co do krwiaka to trochę dziwne, że wyłazi tylko w pozycji stojącej. Na pewno powinieneś rozpocząć już rehabilitację, o ile jeszcze jej nie rozpocząłeś.

Odnośnik do komentarza

chodze normalnie juz od dawna teraz zaczynam stawiać kroki bez kuli i praktycznie juz nie odczuwam tego zlamania ni nic kolano mi nie ucieka kostka tak samo tylko własnie został ten krwiak pod kostką który nasila sie przy chodzeniu i nie wiem czy nie szkodliwe by było to gdybym chodził i pogłebiał tego krwiaka, z resztą wizyta ustalona juz 2 kwietnia zobaczymy co lekarz na to powie, a i dodam ze miesiąc po operacij( nie zalecił mi lekarz samodzielnej rehabilitacij) dostałem obrzęku lifatycznego na całej nodze i to bołało dość ponieważ czułęm praktycznie każdy nerw po krótkiej rehabilitacij w szpitalu(gdziee poslizgnełem sie pod prysznicem i przypadkowo zaczełem na niej stopać) wszystko sie ustabilizowało, ps krwiak ten nie boli jak cała noga no moze czasami swędzi troche w okoloicy złamania i własnie tego krwiaka ale to podobno dobrze bo sie goii :P

Odnośnik do komentarza

a lekarz na temat tego krwiaka powiedział tylko że to pewnie przez zły przepływ krwi przez śrube górną, powiedział bym mocno nie nadwyreżał tej nogi poprostu i to tyle no toć nie bede na niej skakał jeszcze mam problem z stawaniem na nią i jest to problem natury psychologicznej :)

Odnośnik do komentarza

Moja babcia miała teraz złamanie biodra, a lat ma 97 i no cóż ona walczy o to by jeszcze chodzić :). Ma rehabilitację, taki chodzik, różne sprzęty jej kupiliśmy, dobrze, że znaleźliśmy sklep medyczny ZAWMED w Nowym Tomyślu https://www.zawmedsklepmedyczny.pl/. Jeszcze nam fajnie pomogli i powiedzieli gdzie się zwrócić o dofinansowanie, polecam serdecznie. 

Odnośnik do komentarza

W przypadku złamań kości polecam zainteresować się urządzeniem Exogen https://leczymyzlamania.pl/ . Wykorzystywane jest ono do terapii ultradźwiękowej,  która pozwala na uzyskanie szybszych efektów w leczeniu złamań kości. Urządzenia nie trzeba kupować, można wypożyczyć z podanej wyżej strony, wówczas koszt jest naprawdę znikomy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...