Skocz do zawartości
Forum

oczyszczanie organizmu z nikotyny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To mój pierwszy post na tym forum:)

Mam pytanie w związku z oczyszczanie organizmu z nikotyny. Pale generalnie 15 lat po 10 -15 papierosów dziennie ale chce z tym skończyć. Czy są jakieś sposoby na oczyszczanie organizmu z nikotyny. Czy ktoś próbował może winianu potasu i soku pomarańczowego i może się wypowiedzieć? Czy są inne sposoby o winian jest niedostępny w aptekach.

Odnośnik do komentarza

Znam większych nałogowców:)Ja po prostu uważam ,że płuca same muszą się oczyścić,będziesz coś brał ,przedawkujesz i następny kłopot,
w tej chwili to masz większy problem,bo jeszcze nie rzuciłeś palenia,
możesz poszukać na forum psychologia,wątku sprzed ok. miesiąca,w którym pomagaliśmy chłopakowi rzucić palenie i wygląda na to ,że mu się udało.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-oddechowy/oczyszczanie-pluc-po-rzuceniu-palenia-dieta-i-cwiczenia-oddechowe_41589.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Proponowałbym jeszcze Witaminę C, która nie zaszkodzi nigdy (no musielibyśmy brać mega dawki, a niepożądane działanie będzie widoczne poprzez biegunkę - a i wtedy należy tylko zmniejszyć jednorazowo przyjmowaną dawkę, bo witaminę C, zależnie od stanu organizmu - czy jest przeziębienie itp czy nie - najlepiej brać więcej niż raz dziennie).
Witamina C jest silnym antyoksydantem. Czemu tu sprawdzi się też? Bo metale ciężkie (a to one są głównym problemem przy paleniu, większym niż nikotyna) powodują stres organizmu, tzw. stres oksydacyjny
W książce "Po co ten jod" napisane jest wręcz że metale ciężki są producentami wolnych rodników.

Stres oksydacyjny to powstawania zwiększonej ilości wolnych rodników tlenowych, które są główną przyczyną starzenia i chorób. Witamina C będzie więc odwracać ten proces. A jest produktem tanim, choć z zasadnością użycia jodu czy krzemu też się muszę zgodzić.
Najlepsza będzie oczywiście sypka lub możliwie naturalna. Jak widzą na polecanej przez ZdrowaZuzanna stronie są takie rzeczy, ważne po prostu by nie były to produkty z apteki (jak już pisałem w innym poście tam można iść po bandaż co najwyżej..)

Odnośnik do komentarza

ja rzuciłem palenie po chamsku czyli z dnia na dzień , paliłem ponad 20 lat ok 30 dziennie, pociągnąłem również moich młodszych kolegów . co do oczyszczenia organizmu to niewiele to ci da jeżeli nadal będziesz palić a wręcz przeciwnie możesz sobie tym zaszkodzić ,mnie polecono pić duużo wody mineralnej żeby wypłukać to świństwo , nie palę 6 lat i chyba nie wrócę do tego , pozdrawiam i życzę silnej motywacji i mocnych argumentów do utrzymania się w niepaleniu , i nie poddawaj się jak za pierwszym razem się nie uda , ja rzucałem ze 20 razy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...