Skocz do zawartości
Forum

Wrastający paznokieć + grzybica paznokcia - Leczyć, czy usunąć?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z wrastającym paznokciem jak i jego grzybicą, której kiedyś nabawiłem się w pracy na łaźni. Zainfekowany grzybem paznokieć zacząłem przycinać i było wszystko w miarę ok dopóki nie zaczął mi się wrastać. Początkowo sobie z tym radziłem, ale już nie jestem w stanie nad tym zapanować. Poprzez uciążliwy ból pojawia się już problem z chodzeniem, a w miejscu gdzie występuje stan zapalny sączy się ropa. Chciałbym wreszcie zrobić z tym paznokciem i palcem "porządek" , abym mógł znów normalnie funkcjonować i przestać się wstydzić grzybicy i teraz zastanawiam się, czy leczyć paznokieć i palec, czy po prostu cały paznokieć zerwać. W grę wchodzi tylko wizyta prywatna z dobrym znieczuleniem. W załączniku przesyłam zdjęcie palca. Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam. Piotr.

monthly_2015_03/wrastajacy-paznokiec-grzybica-paznokcia-leczyc-czy-usunac_2718.jpg

Odnośnik do komentarza

Dużo wcześniej powinieneś leczyć grzybicę paznokcia,wybierz się do dermatologa,najpierw zbada laboratoryjnie czy to jest grzyb i wdroży leczenie,
a jeśli, jak widać sprawa wrastającego paznokcia jest zaawansowana to pewnie bez chirurga się nie obejdzie,nie ma to związku z grzybicą.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/domowe-sposoby-na-wrastajacy-paznokiec_42028.html

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Być może ma to coś wspólnego z grzybicą,nie spotkałam się z takim przypadkiem,podejrzewam ,że chirurg wytnie Ci tylko część paznokcia z łożyskiem,żeby więcej nie wrastał
,ale grzybicę musisz leczyć swoją drogą,
wg mnie ściągnięcie paznokcia nie rozwiązuje sprawy,ale tu naprawdę musi decydować lekarz.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...