Skocz do zawartości
Forum

badanie krwi


Gość denefner

Rekomendowane odpowiedzi

Gość denefner

Witam .
Robiłam badanie krwi aby wykluczyć problem z hormonami.
od jakiegoś czasu zauważyłam że mam typowe objawy które bardzo pasują mi do niedoczynności tarczycy. Zaczęło się od problemów związanych z sercem a mianowicie niskie tętno ,kołatanie serca lęk. Udałam się więc do kardiologa który postanowił że najlepiej będzie założyć holter. Badanie nic w sumie nie wykazało. Następny objaw to sucha skóra,czasami po nocy opuchnieta twarz,senność,ogólne zmęczenie a co najgorsze nagłe zmiany nastroju .Mimo że specjalnie dużo nie jadłam to lekka nadwaga z uczuciem jakbym była napompowana obrzmiała.Postanowilam cos z tym zrobic.W pierwszej kolejności zaczęłam przyjmować dużo błonnika spozywałam produkty naturalne przyspieszające metabolizm piłam dużo wody niegazowanej i nic .Przyszło mi na myśl aby zapisać się na siłownię. W okresie 1,5 mca schudłam 10 kg ciężką pracą wyrzeczeniami. Odstawiłam tłuste pokarmy zero cukru woda tylko mineralna niegazowana.Oczywiscie jadam mięso ale tylko drobiowe dużo warzyw i owoców pije herbatę zieloną i właśnie na wzmocnienie włosów bo strasznie mi wypadają pokrzywe razem ze skrzypem.W trakcie treningu pije napój izotoniczny i też w sumie nie jestem pewna czy moje ostatnie badanie krwi jest wiarygodne ponieważ dzień przed tym badaniem spożywałam ten napój więc proszę o opinie na ten temat .Ogólnie to już sama nie wiem co mi jest i co dalej mam robić. Jeżeli chodzi o włosy i ich nadmierne wypadanie staram się pielęgnować je odpowiednimi szamponami hamującymi wypadanie może przyczyną być fakt że codziennie je susze suszarką a inne objawy nie znam przyczyny może ktoś mi poradzi co dalej bo mnie to już tak męczy że niewiem czego się już chwycić. Wybieram się też do dermatologa może on mi coś poradzi z tymi włosami. Proszę o jakąś podpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Gość denefner

Morfologia
WBC 6.3 (4.1-10.9)
LYM[tys./ul ]2.3 (0.6-4.1)
MXD 0.6 (0.0-1.8)
GRA [tys./ul]3.4 (1.5-7.8)
LYM 37.2 (10.00-55.0)
MXD 8.8 (0.1-10.00)
GRA 54.0 (37.0-80.0)
RBC 4.55 (4.20-6.30)
HGB 13.5 (12.0-18.0)
HCT 41.0 (37.0-51.0)
MCV 90.2 (80.0-97.0)
MCH 29.7 (26.0-32.0)
MCHC 32.9 (31.0-36.0)
PLT 237 (140-440)
RDW 12.8 (10.0-15.0)
MPV 8.7 (6.00-10.0)
Rozmaz krwi obwodowej
Segmenty % 62 (40-75)
Limfocyty % 36 (20-45)
Eozynocyty % 2 (1-5)
OB mm/h wynik 5 12
Immunologia
TSH mój wynik 2.16 min.0.25 max 5.00
Biochemia
Żelazo wynik 70.00 min.40.00 max 145.00
Sód 140.9 min.135.0 max 148.0
Potas 3.90 min.3.70 max 5.30
CRP nb(-) max 6

Odnośnik do komentarza
Gość denefner

[quote="~RzakeL"]Możesz wpisać tu wyniki badań z normami danego labor bo bez tego można przypuszczać tylko że są to objawy tarczycy.[/quote
Podaje wyniki
Moim zdaniem nie ma się czego czepic badania moim zdaniem sa ok no ale skąd te objawy ???

Odnośnik do komentarza

Podstawowe wyniki w normie. Włosy w tym okresie mogą wypadać jeśli widzisz że rosną młode to nie ma się czym przejmować. Możesz zakupić sobie witaminę B12 i 3-4 tygodnie brać do tego wit.D bo o tej porze roku mamy jej bardzo mało albo deficyt i nasze samopoczucie przez to też jest takie jak u Ciebie.
Jeden Izotonic nie ma wielkiego wpływu. Jeśli bardzo dokucza Ci samopoczucie trzeba rozszerzyć badania i poszukać przyczyn. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...