Skocz do zawartości
Forum

Nadciśnienie ? Nerwica?


Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od tego, że jest za mną ciężki rok, utrata Ojca, którego znalazłam 12 godzin po śmierci, poronienie ,strata pracy. Od miesiąca czasu w stanie spoczynku mam przyśpieszoną akcje serca, zazwyczaj w nocy gdy lęże. Mam 25 lat, miesiączki mam regularne, dwa lata temu tarczyca ok, hemoglobina ok. Miewam ataki duszności, uczucie nacisku w klatce piersiowej oraz uczucie nacisku w czaszce, czuję jak wzrasta mi ciśnienie, po chwili ono się samo uspokaja... martwi mnie to, bo się poschizowiałam czytając o menopauzie, ale raczej stawiam na nerwice bo jest strasznie nerwowa bywało,że z domu praktycznie nie chciało mi się wychodzić.. nie miałam chęci na nic, wszystko mnie irytuje...bez powodu, podkreślam moje cykle miesiączkowe są idealne, mam skoki temp. jak w dni płodne, śluz wszystkie objawy, no i ,że okres jest regularny.... martwi mnie mój stan zdrowia i skoki ciśnienia ...tym bardziej,że oboje moich rodziców chorują na serce (Ojciec zmarł na nie). EKG nie wykazało jakiś nie prawidłowości... tylko ciśnienie jak byłam w szpitalu to było raz 130/90 i 140/90. Dziś lekarka zapisała mi bisocard 2,5 jedną dziennie martwi mnie to, bo chce zajść w ciąże z mężem...a czytałam,że tego leku nie powinno się brać w ciąży bo może to wpłynąć na rozwijający się płód...chciałabym uzyskać jakąś odpowiedź... bo myślę nad wizytą u psychologa.... podkreślam,że staram się prowadzić zdrowy tryb życia, więcej niż kilka razy w miesiącu uprawiam sporty... wydaje mi się, że coś mam z nerwicą, bo czasem mam lęki nocne, boje się ciemności...boję się być w ciemności sama pozdrawiam ...

Odnośnik do komentarza

Objawy wskazują na nerwicę a menopauza w Twoim wieku jest rzadkością. A jeśli występuje to na tle hormonalnym i odpowiednia terapia przywraca funkcje. Rozmowa z psychologiem będzie bardzo pomocna. Pomocne będą też zioła typu melisa, kozłek lekarski, magnez z najwyższą dobową dawką oraz wit.B-Compleks.
Jeśli planujecie potomstwo to tarczyca z przed dwóch lat jest nie aktualna. Warto ponownie skontrolować hormony by mieć pewność że nie stoją na przeszkodzie.
Jeśli chodzi o lek to powinnaś skonsultować to z innym lekarzem w tym również z ginekologiem prowadzącym. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...