Skocz do zawartości
Forum

Jak złagodzić objawy menopauzy?


Gość piano

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny proszę o radę!! Czy znacie jakieś środki na złagodzenia objawów menopauzy??? Moja mama właśnie wkracza w ten etap życia i niestety każdy z domowników już to odczuwa. Muszę nam jakoś pomóc, bo mieszkamy pod jednych dachem!!!
Odnośnik do komentarza
Cóż za alarm. :)
Podstawową kwestią jest rozmowa z Mamą i pytanie czy zrozumie sytuację i czy zechce kompleksować u siebie niedobór witamin czy fitoestrogenów, których to jest szczególny niedobór w czasie menopauzy. Na spokojnie i nie na siłę. Cos co moze pomoc wg mnie Falvit jest w formie Estro dla kobiet powzej 45 roku zycia. Dziala uspokajajco, zmniejsza objawy naczynio-ruchowe które sa powodem uderzen goraca. No i nie tylko. Mam ulotke, stad jak bedziesz cos chciec wiedziec daj znac. :)
Odnośnik do komentarza
Mój post strasznie poważnie zabrzmiał :D
Rozmawiałam już z nią, sama zdaje sobie sprawę, że nie jest dobrze. To, że jest czasem nie znośna to raz, a dwa, że zdrowotnie nie czuje się najlepiej. Niestety to taka osoba która do lekarza nie chodzi!
Falvit mówisz? A wiesz może na co konkretnie działa? Są tam tam takie wiadomości na ulotce?
Odnośnik do komentarza

To dobrze że rozmowa za Wami, to wg mnie jest podstawa, żeby nieczuła się niepotrzebnie zraniona.

piano napisał/a:
Falvit mówisz? A wiesz może na co konkretnie działa? Są tam tam takie wiadomości na ulotce?

Tak Falvit, ale pamiętaj, że dla Twojej Mamy chodziłoby o ten dla kobiet w okresie menopauzy czyli Falvit Estro. Stosowany jest w stanach zwiększonego zapotrzebowania na witamy, składniki mineralne i fitoestrogeny u kobiet w okresie menopauzy. Siedzę sobie teraz w pracy, zatem nie mam dostępu do ulotki, ale mając na uwadze składniki można dojść do czego działa. Tu chodzi wydaje mi się głównie o obecność fitoestrogenów.

Odnośnik do komentarza
Gość Maurelii_pl
Poza preparatami łatwo dostępnymi w aptece można spróbować hormonalnej terapii zastępczej. Ważne, by Mama poszła do lekarza i zapytała o to, jak radzić sobie z objawami menopauzy. Teraz jest szczególnie narażona na różnego rodzaju nowotwory układu rozrodczego.
Odnośnik do komentarza
Maurelii_pl napisał/a:
Ważne, by Mama poszła do lekarza i zapytała o to, jak radzić sobie z objawami menopauzy.


Gdy cos zaczyna dolegac to jest pierwsza rzecz ktora kazda kobieta powina miec w glowie. Podstawa a badania bo ten czas zwieksza nasze ryzyko zachorowan jak wspomnialas.
Po ich wykonaniu kiedy wstepnie ryzyko jest wykluczone a objawy sa uciazliwe, wtedy mozna siegac po suplementacje, ktora po prostu poprawia komfort zycia.
Odnośnik do komentarza
Gość Hibiskus012
Mojej mamie całkiem niedawno pani w aptece poleciła ten Falvit Estro i właśnie mówiła ze chyba jako jedyny na rynku zawiera fitoestrogeny zawarte w wyciągu z szyszek chmielu które w znacznym stopniu łagodzą objawy menopauzy. Więc cieszę że u kogoś się sprawdził bo my póki co czekamy na efekty bo wiadomo ze nic od razu nie działa ;)
Odnośnik do komentarza

Ja słyszałam, że w czasie menopauzy nie powinnyśmy się bać hormonów, bo wtedy właśnie brakuje ich w kobiecym organizmie, dlatego czujemy się gorzej i stąd te wszystkie nieprzyjemne dolegliwości. Nie jest to zatem żadne widzimisię, czy trucie organizmu, a dbanie o własne zdrowie i dobre samopoczucie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...