Skocz do zawartości
Forum

Rak jajnika


Gość mirka40

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim, nie wiem od czego zaczac, chyba od tego iż ostatnio miałam dolegliwości nazwijmy to natury żołądkowej, tzn. nudności,wzdęcia,gazy itp.....Zaczełam czytac o tym, szczerze mówiąc szukałam czegoś na trawienie...no i natknełam sie na artykuł(chyba nie potrzebnie) no i zdębiałam!!
wyczytałam iż takie dolegliwości towarzyszą przy raku jajnika, i dlatego jest tak późno wykrywany, bo dolegliwości przypominają problemy z żołądkiem ( tak jak ja mam), do tego dodam jeszcze bo tez tam jest napisane że w nowotworach narządów rozrodczych żeńskich jest bardzo duże uwarunkowanie genetyczne ( w mojej rodzinie były 2 przypadki raka jajnika)....no i jestem w szoku!

Wyczytałam tam że można zapobiegac w różny sposób chcociażby przez wycięcie macicy i jajowodów i całej tam reszty....tylko że jest "mały" problem! ja jeszcze nie mam dzieci i jak to zrobie to już nie będę miała! Jestem załamana, umówiłam się na wizytę na USG bo to ponoc daje od razu diagnozę, ale to dopiero po Świętach (pieprzony NFZ takie terminy daje), chyba pójdę prywatnie bo będę miała po Świętach, o niczym innym ostatnio nie myśle.

Dziewczyny jak macie jakieś z tym doświadczenie, czego nie życzę nikomu to podeślijcie swoje spostrzeżenia.

Pozdrawiam
Mira.
Odnośnik do komentarza
Gość Maurelii_pl
Mirka40, nieco minęło od Twojego postu, ale nikt jeszcze nie odpisał, więc... Twoje objawy mogą, lecz nie muszą być związane z rakiem jajnika. Obracam się często w obszarze onkologicznym, więc wiem, co mówię. Mam nadzieję, że udałaś się do ginekologa na usg dopochwowe. Rak jajnika jest trudno wykrywalny, ale wielu pacjentkom udaje się skutecznie przedłużyć życie.
Daj znać, co u Ciebie.
Czy w Twojej rodzinie ktoś chorował na raka jajnika, piersi, prostaty?
Odnośnik do komentarza
Na po zątku dziękuje za miłę słowa otuchy. Tak byłam u ginekologa, miałam badanie USG i wszytsko jest okej. Odetchnełam z ulgą, ale muszę powiedzieć że mam na tym punkcie fobie, napewno będę robiła co jakiś czas badania by niczego nie przegapić.

Pozdrawiam
Mirka.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...