Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z zaparciami?


Gość stonka2

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny, potrzebuję pomocy, nie potrafię poradzić sobie z ciągłymi zaparciami. Mam tak już od kilku miesięcy, początkowo myślałam, że to przez stres, bo miałam trochę problemów, ale teraz jest już po wszystkim a problem zaparć pozostał. Nie pomagają herbatki ani żadne activie i inne wynalazki. Jak sobie z tym poradzić?
Odnośnik do komentarza
agnes neyo napisał/a:
Podobno błonnik bardzo dobrze działa na takie przypadłości jak zaparcia. O tym multilacku nie słyszałam, szkoda że na receptę.

Agnes, no właśnie multilac nie jest na receptę, dostaniesz go bez problemu w każdej aptece. Kupiłam jakiś czas temu i powoli moje zaparcia odchodzą w niepamięć, oby tak dalej.
Odnośnik do komentarza

błonnik owszem dobrym sposobem jest, żeby się zaparć pozbyć, ale żeby był skuteczny trzeba przy okazji pić dużo wody. Warto też się sporo ruszać, pomaga, plus jakieś środki wspomagające w takich problemach, ale dobrze jeśli są naturalne a jak Ci nic nie pomoże to na pewno warto byłby się zgłosić do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Na zaparcia polecam mleczne potrawy! płatki owsiane na śniadanie albo jogurty są świetnym pomysłem :) na zaparcia też są dobre suszone śliwki i skórki od jabłka, a więc jak jemy te owoce to nie obieramy, warto razem ze skórą :)
Druga sprawa to aktywność fizyczna. To ona ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie naszego organizmu, w tym właśnie na zaparcia. Dlatego nie zapominajmy o ruchu! bieganie, fitness, joga, areobik.. czy nawet ćwiczenia w domu powinny wykluczyć nasze problemy z tą nieprzyjemną dolegliwością. Aaaaaa i zapomniałabym jeszcze... na obiad nie jedz tylko zdrugiego dania.. ważna jest zupa, która też wpływa na wypróżnianie się
Odnośnik do komentarza

Można stosować środki przeczyszczające lub tez jeść więcej błonnika. zaparcia mogą doprowadzić do hemoroidów dlatego dbajmy o to co jemy. Należy przede wszystkim unikać czekolady w dużych ilościach bo ona powoduje zaparcia jak też ciężkostrawne potrawy.

Odnośnik do komentarza
Od ciąży cierpiałam na zaparcia. Próbowałam różnych diet, tabletek, czopków... Gastrolog polecił mi wzbogacenie diety błonnikiem. Niestety nie lubię kasz i fasoli więc temat upadł. Znajoma powiedziała żebym kupiła błonnik w nasionach co oczyści mi jelita i nie będę tak cierpiała. Trafiłam na Mapę Zdrowia i od kilku miesięcy zażywam ich błonnik w nasionach i muszę przyznać że jest poprawa. Zaparć brak i czuję się super. W końcu wypróżniam się regularnie! Nie co 3 dni tylko codziennie i bezboleśnie. Polecam, sprawdziłam na sobie wiec wiem co mówię :-)
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...