Skocz do zawartości
Forum

co na skurcze?


Gość MoniMoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od jakiegoś czasu mam uciążliwe skurcze nóg. w nocy czy w trakcie cwiczeń nagle mnie łapie, bardzo mnie to męczy ;/ ostatnio skurcze te są coraz mocniejsze, nie chodzę już na basen,bo wytrzymywalam chwile i później nie mogłam kontynuuowac ;/ Znacie jakieś środki na tę dolegliwość??
Odnośnik do komentarza
Gość Agnieszkaaka
wow MoniMoni, mialam podobnie, nawet na basenie na głebokiej wodzie złapał mnie skurcz i nie mogłam sie ruszyc - drugą nogą ruszalam i rekami i bolało okropnie - kolezanka pomogla mi poplynąć do brzegu woow a ratownik nawet nie zauwazył. W nocy to budziłam sie nawet z dwa trzy razy. Na internecie znalazlam dobre porady. Własnie tak jak Oolga napisala brakuje nam magnezu. Ja pilam kiedys codziennie kawe, teraz zadziej, ale czesto imprezuje z alkoholem :) wiec juz tam taki zwyczaj ze codziennie rano lykam tabletke magnezu. Na poczatek polecam podwojną dawke Neo Mag forte, zeby od razu dzialaly, nie są drogie, podobno cena do innych, a nadmiarem jak cos nie musisz sie martwic bo i tak sam organiz sobie reguluje i wydala z organizmu :):bigrazz:
Odnośnik do komentarza
Agnieszkaaka masz zupełną rację. Ja również stosowałam Neomag. Tyle, że znalazłam w aptece Neomag skurcz. Zapobiega dodatkowo powstawaniu skurczy. Bardzo jestem z niego zadowolona. Co prawda skurcze przestały mi już dokuczać, ale biorę profilaktycznie :)
Odnośnik do komentarza
Można tez w naturalny sposób uzupełniać niedobory magnezu np. wybierać takie produkty, które naturalnie magnez zawierają. Dobrze jest też ograniczyć spożycie choćby kawy, bo jak powszechnie wiadomo wypłukuje ona magnez z organizmu. Nie odkryje Ameryki, jak powiem, że po prostu trzeba się zdrowo odżywiać. Wiadomo, że jest to trudne, szczególnie w dzisiejszych czasach, ale naprawdę warto.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...