Skocz do zawartości
Forum

Rwa kulszowa... czy można to jakoś "wyleczyć? ;(


Gość wiewioora1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wiewioora1
Witam :-)

Od jakiś 2 lat cierpię na cholersto zwane "rwą kulszowa" :( (mam 24lata)
Mam do Was pytanie, może wiecie jak można zapobiegać temu bólowi i jego nawrotom?
Biore jakieś leki przeciwbólowe, ale ciągle czuję "ciężar na lędźwi" i ból nogi :(
ostatnio bylam przeziębiona - przez kilka dni leżałam w łóżku - a rwa mimo odpoczywania dawała o sobie znać... Neurolog mówi, że nic się z tym nie zrobi :( To samo powiedział mi jakiś czas temu ortopeda... :/ Nie mogę w to uwierzyć, że naprawdę nic sie nie da zrobić. Cwiczę brzuszki, żeby wzmocnić mięśnie - myślałam że to pomoże, ale niestety nie bardzo. Neurolog ost. mi powiedział, że brzuszki nic mi nie pomogą.... :(
Może znacie jakieś sposoby na tę doleglisowść???
Przez te cholrestwo, nie mogę uprawiać sportów, ani chodzić na ukochany taniec - bo boli bardziej :(
Ratunku :/
Odnośnik do komentarza
Gość gejsza19
Czyli coś Ci uciska na nerw kulszowy. Wydaje mi się, że najbardziej pomoże regularna rehabilitacja pod okiem specjalisty. Musisz się nauczyć z tym żyć niestety. Jak boli bierz leki przepisane przez lekarza, lub jakieś bez recepty np. traumeel s który pomaga zwalczyć taki ból i mniej obciąża przewód pokarmowy niż te na receptę.
Odnośnik do komentarza
Przy rwie kulszowej należy pamiętać, "aby trzymać w cieple" tę okolicę ciała, chronić przed zimnem, a nawet spać z wełnianą opaską rozgrzewającą krzyż. Dobrze jest rano, jeszcze przed wstaniem z łóżka rozruszać lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Pomocne też jest sauna. Tabletki Traumeels owszem tez mogą pomóc, poza tym ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia.
Odnośnik do komentarza
Gość blondyneczka_83
Moja mama boryka się z rwą kulszową już od kilku lat i zdaje sobie sprawę z tego jak człowiek przez to cierpi. Faktem jest, aby trzymać to miejsce w cieple, dobrze sprawdzają się termofory, rozgrzewające poduszki i koce. Mama raz w tygodniu pływa na basenie i chodzi do fizjoterapeuty. To właśnie on powiedział jej o Traumeelsie, którym smaruje bolące miejsce.
Odnośnik do komentarza
Moj tata przez lata mial rwe kulszową, az w koncu okazalo sie, że jest to wynik przesuniecia kilku kregow w kregosłupie. Lekrze proponowali operacje, ale przez przypadek natknal się na metodę mcKenziego i jak do tej pory udalo mu sie uniknac zabiegu. Dzięki tej metodzie nauczyl się jak klekac, jak dzwigac, jak lezec, aby jak najmniej narazac kregoslup na uszkodzenie. Polecam wszystkim! nie tylko tym, którzy juz borykają się z bolami kregoslupa!
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...