Skocz do zawartości
Forum

Otyłość


Gość marcysiek93

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcysiek93
Mam 14 lat, 170 cm wzrostu i ważę 68 kg. :( Jak zwalczyć moją otyłość? Chciałabym schudnąć do 40kg, ale wiem, że to niemożliwe. Poradzicie mi?
Próbowałam metodę verdeira [nie wiem jak to się piszę, wybaczcie!] ale nie miałam czasu. Wspomnę, że jestem byłą bulimiczką :(

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Gość Stylistka Małgorzata Sołek
40kg przy twoim wzroście to waga anorektyczki. Nie jesteś jeszcze osoba otyłą. Proponuje ci ćwiczenia zamieszczone na naszym portalu i ograniczenie produktów mącznych, czerwonego mięsa, nabiału i słodyczy.
Odnośnik do komentarza
nie jestes otyla! 14 lat i mowisz ze jestes byla bulimiczka? bulimie moze rozpoznac tylko lekarz ale tak czy siak jest zle. w tym wieku najwazniejsze to nie jesc slodyczy, fast foodu, unikaj spazonych potraw, tlustych, jedz wiecej warzyw i owocow. nie zapominaj o sniadaniu. no i zacznij sie ruszcac.
zaczynasz dojrzewac wiec twoje cialo sie zmienia. zdarza sie czesto tak ze te zmiany nas 'zaskakuja'. nie wiem jak mam to powiedziec najbardziej zrozumiale. ja takze ciezko przechodzilam przez ten okres kiedy moje ksztalty stawaly sie bardziej kobiece, biodra zaokraglaly sie, uda stawaly sie pelniejsze, rosly piersi i nie bardzo umielam sobie z tym poradzic. nie uprawialam zbytnio sportu i glownie dlatego przytylam. nie radze ci stosowac drastycznych diet. jedyna odpowiednia dieta dla ciebie jest ograniczenie spozywania weglowodanow i duuuzo ruchu. ;) nie martw sie przede wszytskim.
Odnośnik do komentarza
40kg przy wzroscie 170cm? Dziewcze drogie, toz to neizdrowa waga! Mysle, że jeśli zejdziesz do wagi 55-60kg to będzie dobrze. Będziesz szczuple i przede wszystki zdrowo wygladała. Wybij sobie z glowki 40kg :)
Odnośnik do komentarza
Gość kalinas15
BMI się czasem przydaje, ale z drugiej strony warto dodać jedną rzecz o której wczesniej nie pisałam ... nie zawsze jest to skuteczny wskaźnik bo nie uwzględnia budowy ciała np. dla dobrze zbudowanego i wysportowanego mężczyzny może pokazywać nadwagę ... tam liczy się tylko każdy kg masy ciała, a nie to co składa się na ten kilogram :)
Odnośnik do komentarza
Gość kalinas15
Też popieram, w młodym wieku znacznie łatwiej zrzucić kg, ruszać się więcej trzeba, szczególnie, że robi się ciepło i będzie ku temu co raz więcej okazji :) no i ograniczyć spożycie śmieciowego jedzenia jeśli takowe się pojawia w diecie.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...