Skocz do zawartości
Forum

Nietolerancja laktozy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż od pewnego czasu (4 miesiące) miewałam silne gazy jelitowe, były nieznośne bo nawet na lekcjach je słychać a są bardzo donośne przez co mi wstyd.. też miewałam bóle brzucha jak i głowy ale to już rzadziej. Wyczytałam w internecie że głównym powodem może być nietolerancja laktozy, a że codziennie jadłam płatki z mlekiem i kawę z to myślałam że to przez to, przez miesiąc próbowałam unikać mleka, ogólnie nabiału i przestało, czasami się zdarzyło że jeszcze jakiś dźwięk wyjdzie z mojego brzucha ale to czasami. Razem z mamą doszliśmy do wniosku że jest to to na 100%, badań nie robiłam bo rodziców mam wiecznie zajętych pracują nawet w weekendy a na tygodniu mało kiedy mają wolne.. Wracając do tematu, z ciekawości zjadłam kanapkę z większą ilością sera (po prostu już nie mogłam wytrzymać bo z dnia na dzień trudno się przerzucić) z kawą (mleko ograniczyłam możliwie) i gazów nie było, tylko trooszkę brzuch mnie pobolał, jeszcze wcześniej zjadłam budyń (jakieś 2 tyg. po zaczęciu unikania) jakoś nie specjalnie odczułam dolegliwości, prawie wcale. Czy w 60% jest możliwość że mam nietolerancję ? gdy byłam mała ponoć miałam jakieś problemy z tym ale przez 15 lat nie dawało to o sobie znać, wiem że trzeba będzie zrobić badania ale najpierw chciałam was spytać o zdanie, często miałam problemy z wypróżnianiem mimo iż nie stołuję się w fast foodach czy nie piję napojów gazowanych (od paru lat) dietę mam normalną, czasem coś słodkiego, owoce, zboża, warzywa w dużej ilości (mało strączkowych) w stresie jakoś nie żyję.... Proszę o waszą opinię. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Możesz mieć nietolerancję. Jednak pewna ilość mleka i jego przetworów jest tolerowana bez dolegliwości i to by się zgadzało z tym co napisałaś. Poszperaj w necie, są tabelki, do ilu gram organizm sobie radzi mimo nietolerancji. Sama zauważyłaś, że lepiej się czujesz, gdy spożywasz mało mleka, więc tego się trzymaj.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...