Skocz do zawartości
Forum

Czy wiesz, jak walczyć z bólem gardła?


Rekomendowane odpowiedzi

~Uleńka770
Ciepła woda z solą i inhalacje - zarówno na dolegliwości gardła jak i przeziębieniowe. W trasie - że tak powiem, to tabletki - mi fiorda pomaga. No i sok z cebuli - choć to mam wrażenie opcja tylko dla twardzieli. ;)

co mają w składzie i jaki smak? nadają się też dla dzieci? niestety pierwsze lody w tym sezonie nie zakończyły się dla nas zbyt szczęśliwie :/

Odnośnik do komentarza

krowa098
Tzn akurat na drogi oddechowe to najlepiej działa miód spadziowy.
Pamiętaj też żeby kupować taki ze sprawdzonej pasieki, ponieważ sztuczny ze sklepu niestety na nic Ci nie pomoże.
Na zdjęciu mój ulubiony miodek ze sprawdzonego źródła ;)

Spadziowy mówisz?
A ten miód co na foto to gdzie można kupić? Normalnie w markecie znajdę?

Odnośnik do komentarza

Na ból gardła najlepsza jest szałwia- szałwia liść lub szałwia fix. Należy zrobić sobie napar z szałwii( ma działanie ściągające, przeciwzapalne) i płukać gardło kilka razy dziennie. W aptece jest bardzo dużo preparatów - pastylki do ssania ,
tabletki do ssania, aerozole, płyny do płukania a nawet lizaki dla dzieci. Nieraz trzeba wziąć tabletki przeciwbólowe ponieważ ból jest bardzo silny. A przy anginie trzeba brać antybiotyk. Ale woda z solą rządzi.

Odnośnik do komentarza

Witam,
moje roczne dziecko cały czas ma zapalenie gardła, trudności w przełykaniu, gorączkę. Kilka razy było już na antybiotykach, ale po miesięcznym okresie spokoju wszystko wraca do stanu chorobowego. Ostatnio lekarz zlecił nam pobranie wymazu z gardła. Czytałam, ze za takie ciągłe infekcje mogą być odpowiedzialne pneumokoki. Gdzie mam szukać pomocy?

Odnośnik do komentarza

Jako, że za większość przypadków bólu gardła odpowiadają wirusy, to antybiotyki nie będą tu pomocne. Na ból gardła najlepiej sprawdzają się dostępne bez recepty leki przeciwbólowe, szczególnie te zawierające paracetamol, który ma działanie przeciwbólowe i jednocześnie przeciwgorączkowe. Należy też pić dużo płynów o letniej temperaturze, szczególnie sok malinowy i wodę z miodem. Na ból gardła sprawdza się też płukanie gardła szałwią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...