Skocz do zawartości
Forum

Co wpływa na koncentrację?


Rekomendowane odpowiedzi

Umiejętność koncentracji jest niezwykle potrzebna w codziennym życiu. Często jest ona czynnikiem decydującym, jeśli chodzi o odniesienie sukcesu w szkole czy w pracy.

Czy wiesz, że na jasność umysłu wpływa stężenie potasu w organizmie? Dowiedz się, co powoduje jego niewłaściwy poziom i jak temu zapobiegać. Przeczytaj artykuł "Potas a koncentracja" na portalu abcZdrowie.pl.

Odnośnik do komentarza
Gość manuela78

Nie wierzę w takie jednorazowe akcje jak żucie gumy na poprawę koncentracji, podstawą jest zdrowa dieta bogata w witaminę E.
Najłatwiej zadbać o to jedząc np sałatki skropione dobrej jakości oliwą albo olejem - ja np używam rzepakowego Golden Drop na codzień i nie mam problemów z koncentracją :)

Odnośnik do komentarza

Janinka43
Sądziłam, że to bardziej magnez. . . Można się pomylić :)

Nie pomyliłas się - magnez.ma w tym bardzo duże znaczenie. Suplementacja magnezem jest współcześnie wskazana, jeśli ktoś ma problemy z koncentracją, bezsennościa czy zmęczeniem tym bardziej.
Tłuszcze Omega 3 i omega 6 tez mają bardzo duże znaczenie- z nich budowane są błony komórkowe, czyli bez.nich organizm nie będzie działał tak.jak.powinien nawet jeśli.przez długi czas jest to dla nas nieodczuwalne
nieodczuwalne.
Tran jest jednak mniej użyteczny dla człowieka ggyz zawiera jedynie pochodne NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych) - EPA i DHA. Najważniejsze zaś dla nas są ALA (kwas alfalinolowy) i LA (kwas linolenowy). Znajdziecie je w świetnym polskim (sic!) produkcie omega 3 + 6 Leenlife. Można go kupić na lubianej przeze mnie stronie technologiazdrowia.pl oraz w innych miejscach. Na ww.stronie znalazłam tez świetna książeczkę "oleje kluczem do zdrowia" pozycja to nie znaczna i śmiesznie tania a dzięki niej Zrozumiałam to co tu przytaczam o tłuszczach. Polecam!
Jeśli zaś chodzi i Leenlife to choć.mówią żeby go pomijać podczas posiłku dla mnie to zbyt skoncentrowana forma i zawsze.mi się odbija. Dodaje go więc do sałatek i świetnie się sprawdza.
Jako ostatnie słowo o tłuszczach dodam jeszcze ze mimo.iż NNKT sa budulcem to najlepszym paliwem są nasycone kwasy tłuszczowe. A jak ktoś jest wegetariańinem nie musi się przekazać ze to tylko smalec - zawiera je też masło klarowne oraz bardzo smaczny i niemalże leczniczy olej kokosowy :)
Serdeczności

Odnośnik do komentarza

Ja mogę napisać co wpływa negatywnie a mianowicie źle dobrane soczewki kontaktowe. Ja tak miałam, że bardzo mnie drażniły soczewki na oczach, drapało, swędziało, nie mogłam na niczym się skupić tylko oczy chciałam trzeć choć niewolno. W końcu poszukałam innego dostawcę soczewek. Trafiłam na sklep kontaktowe.pl i tam był duży wybór. Kupiłam kilka modeli i próbowałam, aż natrafiłam na te właściwe. Teraz zdecydowanie lepiej się funkcjonuje i można skupić się na pracy.

Odnośnik do komentarza

kofeina bardzo dobrze wpływa na koncentrację, ale to raczej jednorazowa akcja. Moge się mylić, ale z moich doświadczeń wygląda to tak, że kofeina działa dokładnie tak jak nielegalne stymulanty typu amfetamina, tylko dużo dużo łagodniej. ale z tolerancją jest tak samo - trzeba zwiększać dawkę, żeby uzyskac te same efekty, a po nawet tygodniu codziennego zażywania kofeiny występuje efekt odstawienia. W moim przypadku wygląda to tak przy każdej formie kofeiny - kawa, yerba mate, guarana.

Odnośnik do komentarza
Gość ketorp

Ja na lepszą koncentrację polecam w szczególności - magnez, lekkie łamigłówki(np. sudoku), aktywność fizyczną i czytanie książek. Moim zdaniem - najlepsze sposoby :) U mnie się sprawdzają.

Odnośnik do komentarza

Ludzie w 'cywilizowanych' krajach, mają coraz większy problem z koncentracją. Do naszych umysłów każdego dnia trafia milion bezsensownych informacji, z których musimy wybrać te przydatne. Płyniemy na fali, dlatego coraz mniej skupiamy się na tym co robimy. Ludzie nie czytają książek, ale za to często 'skanują' szybkie i skondensowane artykuły w internecie, co również negatywnie wpływa na naszą koncentrację.

Odnośnik do komentarza

Koncentracja w dużym stopniu zależy od ogólnej kondycji umysłu, na którą wpływa wiele czynników, wśród których największe znaczenie mają aktywność fizyczna, wykonywana praca, oraz codzienna dieta. Koncentrację można poprawić m.in. wprowadzając regularne ćwiczenia fizyczne, oraz przechodząc na odpowiednio zbilansowaną dietę, gdyż niedobór niektórych składników odżywczych, witamin i składników mineralnych osłabia koncentrację, oraz zdolności umysłowe. Koncentrację można poprawić m.in. zwiększając w diecie ilość węglowodanów złożonych, kwasach tłuszczowych omega-3 i omega-6, oraz żelaza, magnezu, potasu i lecytyny, w postaci produktów roślinnych lub suplementów diety.

Odnośnik do komentarza
Gość daimonion

Na koncentracje wplywa w duzej mierze zdrowe odzywianie - zdrowe tluszcze (takze nasycone), cholesterol (ktorego jest bardzo duzo mnostwo w mozgu, niezbedne kwasy tluszczowe nienasycone - przede wszystkim omega-3 (szczegolnie DHA). Jednak ALA i LA nie sa dobrymi zrodlami tych tluszczu, bo musza przejsc dlugo konwersje do wazniejszych kwasow - polecam film na ten temat na youtube - Olej lniany jako źródlo omega-3, spożywanie omega-6 a stan zapalny - EPA, DHA, kwas arachidonowy.
Moim zdaniem bardzo wazna jest tez medytacja.

Odnośnik do komentarza

ja mam wrażenie, że najgorzej wpłwa niezorganizowanie, bo jak mamy niejasny, rozwalony grafik to skupiamy sie na wszystkim na raz, zamiast robić rzeczy po kolei i z uwagą, ale np. np teraz podczas egzaminów brałam gold żeń-szeń complex, bo to jednak był wstan "wyjątkowy" i przydał się taki zastrzyk energii, a też jest tak, ze im bardziej człowiek zmęcozny, tym łatwiej sie rozprasza

Odnośnik do komentarza

ja wcinam orzechy..one podobno sa dobre na koncentrację:) ale też ostatnio kupiłam sobie gold żeń-szeń compleks i widzę że raz mam więcej energii a dwa że moja koncentracja się poprawiła. także chyba dobrze zaopatrzyć się w dobre suplementy diety

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...