Skocz do zawartości
Forum

Migotanie przedsionków, jakie to uczucie?


Gość weronikkaa888888

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronikkaa888888

Witam, chciałabym aby ktoś, kto miał przygode z migotaniem przedsionków, mógł opisac to uczucie. Co czuliście po przyłożeniu ręki do klatki piersiowej i jak wtedy biło wasze serce. Od roku czuję się źle, miałam badania około 9 mies temu, miałam wtedy bóle w klatce piersiowej, badania u kardiologa wyszły dobrze, więc stwierdzono, ze pewnie to nerwobóle, kilka miesięcy później doszedł wysoki puls, ok 130 na minutę, utrzymywał sie całymi dniami, trwało to około 3 miesiące (rzadko miałam lepsze dni), wysokie tętno się uspokoiło, ale teraz z kolei pojawiło się dziwne bicie serca, zamiast po 2 normalne uderzenia (skurcze), mam takie 2 dziwne wibracje, tak jakbym przyłożyła sobie wibrujący telefon do klatki piersiowej, jakby serce zamiast podwójnych uderzeń wykonywało podwójne wibracje/wstrząsy. na początku myślałam, ze mi się to wydaje, ale nie tylko ja to czuję... Również moja mama czuła to po przyłożeniu dłoni do mojego mostka... Moje pytanie brzmi następująco, co to moze byc? Czy miał ktoś podobne uczucie kiedykolwiek i co się okazało? Czy mogą to byc migotania przedsionków? Takie dziwne bicie serca nie ustępuje, to jest cały czas... Nie mam możliwości udania się do lekarza, nie mam ubezpieczenia ani pieniędzy (zostałam wyrejestrowana z urzędu pracy). Ponowne ubezpieczenie będę miec dopiero w kwietniu. Proszę o kulturalne wypowiedzi, bez zbędnych komentarzy, abym szła do lekarza, ponieważ oczywiście mam taki zamiar. Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Miewam podobne objawy do twoich choruje na crohna często mam niedobory magnezu i wtedy występuje u mnie szybszy puls stosowałam magnez in 500 dwa razy dziennie jadłam czekoladę gorzką przeszło po paru dniach magnez w dalszym ciągu uzupełniam do lekarza powinnaś się udać jeżeli nie jesteś ubezpieczona w przychodni przyjmą cie za opłatą

Odnośnik do komentarza
Gość weronikkaa888888

Ja również łykam magnez (megne B6) piję kawę inke magne, więc wątpie aby było to spowodowane niedoborem magnezu. Wysokie tętno ustąpiło po paru miesiącach samoistnie, ale pojawiły się te dziwne wstrząsy/wibracje zamiast normalnego bicia serca. Jeśli chodzi o wizyte za opłatą, to nie mam pieniędzy na takie przyjemności, mam 20 lat utrzymuję się sama, z pracy i studiów musiałam na jakiś czas zrezygnowac-czułam się tragicznie i czuję się coraz gorzej...

Odnośnik do komentarza

Droga Weroniko, jesteś bardzo młoda...to, co odczuwasz to najprawdopodobniej somatyczna reakcja na stres. Ty jesteś cała w lęku o przyszłość, pracę, zdrowie. Już sam brak ubezpieczenia sprawia, że "toniesz" w stresie, może też rozwija się depresja. Wtedy często organizm odpowiada objawami, które przypominają choroby ciała: dolegliwości gastryczne, zawroty głowy, kłucie lub podobne do migotania przedsionków quasi-reakcje kardiologiczne. Wytrzymaj do kwietnia, spróbuj się nie zamartwiać (łatwo powiedzieć), poczytaj o terapii oddechowej, śpij w miarę regularnie, jeśli dasz radę. Z ostatnich badań wynika, że na ciężkie nerwice cierpi 85% polskiego społeczeństwa. Życzę Ci zdrowia, siły przetrwania i bardzo ciepło pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Gość weronikkaa888888

Dziękuje bardzo za odpowiedź :) Fakt przez ostatnie lata przeżyłam bardzo wiele drastycznych rzeczy jak na swój wiek, byłam ze wszystkim sama. Przeżyłam śmierc bliskich mi osób, nieszczęśliwe wypadki, musiałam zmienic szkołę. Ojciec pił i katował mnie, matka chorowała na shizofrenie, była ciągle nieobecna... Lata w stresie moze zrobiły swoje, chociaż biorę leki na nerwicę i depresje. Psychicznie czuję się silniejsza, ale fizycznie jak pianka... Chciałabym już pracowac normalnie, wrócic na uczelnie, ale fizyczne objawy mnie przerażają. Atakuja mnie 24 godz na dobe od maja ubiegłego roku, nie długo to będzie rok ;/ Postaram się wytrwac do tego kwietnia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...