Skocz do zawartości
Forum

Przewlekły ból głowy, problemy z oczami i nerwica natręctw


Gość Melka24

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:) Wiem, że bardzo się rozpisałam ale chciałam podać wszystkie szczegóły, proszę o chwilę uwagi i pomoc.:) Mam 24 lata, jestem kobietą. Piszę do was bo cierpię na przewlekłe bóle głowy, mam problemy z oczami i mam nerwicę natręctw. Wiem jak to brzmi, nieciekawie, ale chcę sobie pomóc i zacząć normalnie żyć. Proszę niech mi ktoś coś doradzi. Zamierzam iść w poniedziałek do neurologa, zrobić TK i wyjaśnić na co cierpię, ale może znajdzie się osoba która ma takie objawy ze strony oczu jak moje i opowie mi swoją historię i mi pomoże. Dodam, że cierpię na nerwicę natręctw, jestem często nerwowa i przewrażliwiona. Nie wiem jaki to ma związek z poniższymi objawami, ale może jakiś ma. Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją jak moja? Ma ktoś takie objawy lub miał? Boli mnie często głowa, głowa jest ciężka, ciężko mi nią poruszać czasami bo spada jedynie na poduszkę i śpię, czasami boli po 2 dni prawie nie do wytrzymania, codziennie czuje się zmęczona, mimo iż niewiele zrobiłam muszę położyć się na kilka godzin w ciągu dnia spać żeby odzyskać odrobinę sił. Mam wiele problemów z oczami które wam opisałam poniżej. Może to migrena, nadciśnienie albo jakiś guz?? Jest ktoś w stanie mi pomóc? :) Objawy oczne to:
1. Mryganie światła. Czasem tylko z boku oka, czasem przed oczami ogólnie, pojawia się, gdy się dużo ruszam, patrzę w lewo, prawo i w dół najczęściej; albo mrugnie szybko albo obraz się ściemni po mrugnięciu, wtedy patrzy mi się trudniej, jakbym miała zaciśnięte mięśnie; a potem mrygnie i już jest jaśniej i patrzy mi się dobrze;
2. Dużo mętów przed oczami. Latają różne, i małe i pojedyncze i podłużne, złożone, widzę ich dużo na jednym tle, latają przy poruszaniu gałką oczną, po lewej stronie lata czarna kropeczka, a po lewej stronie często widzę męta nawet nie na jasnym świetle;
3. Rano po przebudzeniu widzę mroczki przed oczami i taką mozaikę z kwadracików, wzór przed oczami jak leżę na plecach, ale na boku też się zdarza. A częściej na boku rano widzę po zamknięciu i otwarciu oczu takie pręgi, naczynka przed oczami ciemne. Jak się położę i otworzę oczy to też mi czasem pulsuje, mruga obraz przed oczami; Czasem jak siedzę dużo czy leżę i wstanę, niekoniecznie gwałtownie to też mam mroczki przed oczami, tak czuję jakby napływały z głowy, która też jest naprawdę ciężka wtedy. Również jak się gwałtownie schylam to czuję pulsowanie przed oczami.
4. Widzę też takiego jasnego świetlika, 2-3 cm podłużny, pojawia się najczęściej gdy spojrzę w lewo i zaraz w prawo, widzę go po prawej stronie;
5. Mam powidoki – nawet jak nie ma światła, odbija mi się światło i długo znika.
6. Jak się schylam to też często odczuwam lekki ból oczu, od jakiegoś czasu boli mnie oko z boku, przechodzi po jakiejś minucie.
7. W nocy jak się czasem obudzę to widzę jak latają ciemne kropki, paski ale wtedy jest źrenica rozszerzona.
Bardzo proszę opiszcie swoje doświadczenia bądź poradźcie mi coś:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...