Skocz do zawartości
Forum

brak okresu, trądzik


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od 4 miesięcy nie mam okresu mimo, że wcześniej miesiączkowałam w miarę regularnie. Byłam u ginekologa, który przepisał mi duphaston- brałam zgodnie z zaleceniami przez 10 dni. Dziś mija 21 od początku brania leku, okresu dalej nie ma. W momencie, gdy przestała się pojawiać miesiączka, miałam nasilenie trądziku, które trwa od ostatnich 4 miesięcy. Poza tym miałam również robione usg i nie mam żadnych guzków, torbieli itp. Hormony wg ginekologa też wyszły w porządku. Miałam robione następujące hormony:LH, progesteron, prolaktyna. Jednak interpretacja badań była utrudniona, gdyż nieznana była faza cyklu.

Moim zdaniem to sprawa związana z hormonami. Tym bardziej, że od okresu dojrzewania mam problem z trądzikiem ( nie jest zbyt silny, był okres, że w ogóle go nie miałam), stosuje też cały czas leki na skórę, a krostki ropne dalej się pojawiają. Odkąd nie mam okresu, zauważyłam jego nasilenie. Stosowałam jakiś rok temu popularny antybiotyk na skórę- epiduo. Za pierwszym razem zlikwidował trądzik na jakiś czas, po pewnym czasie był powrót trądziku, skóra się przyzwyczaiła i lek już nie dawał efektu. Odżywiam się zdrowo, więc wykluczam powiązanie trądziku ze spożywanym jedzeniem.

Zamierzam się wybrać do endokrynologa (i do ginekologa ponownie), aby zbadać wszystkie hormony.

Proszę o pomoc.

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...