Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie osierdzia czy nawrót przeziębienia? PILNA POMOC


Gość Plmok

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
3 tygodnie temu zaczął się suchy kaszel, do tego straszny ból w klatce, udałam się do rodzinnego, który po osłuchaniu stwierdzil, że to zwykłe przeziębienie i zalecił branie syropu na kaszel i nic do tego. Na bóle w klatce wogóle nie zareagował.
Po paru dniach kaszel zmienił się w mokry z flegmą, po malu przechodził, i jakiś tydzień temu miałam resztki kaszlu.
Kiedy tydzień temu poczułam się dobrze pojawil się nagle stan podgorączkowy, i tak trzyma się do dziś, do tego doszedł ponownie męczący kaszel suchy i bóle w klatce kolo lopatek, do tego ból szyi z lewej strony i ból lewego barku. Do tego slabo wyczuwalne bicie serca.
Zaczynam się obawiać, że to jakieś powiklanie po przeziębieniu, jak się naczytałam to objawy mogą wskazywać na zapalenie osierdzia. I troszke spanikowałam, chcę udać się do rodzinnego ale wiem z doświadczenia, że niestety nie wszystkie ibjawy traktuje poważnie.
Czy przy badaniu osłuchowym wykaże cokolwiek, co powinna wykonać za badania aby wykluczyć to poważne schorzenie.

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej nie doleczyłaś pierwszej choroby, ale nie doszukiwałabym się od razu zapalenia osierdzia. Klatka piersiowa może boleć od wysiłku przy kaszlu. Długo trwający suchy kaszel może być oznaką kokluszu ( podobno ostatnio pojawia się coraz częściej), ale jest taki charakterystyczny napadowy piejąco-świszczący, bo jest problem z wciągnięciem powietrza. Nie masz co czekać, tylko szybciutko do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...