Skocz do zawartości
Forum

Oczyszczanie organizmu?


Gość Mikowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Organiczna

W zasadzie to mnie też nie przekonują "zabiegi" oczyszczania organizmu - wolę stosować w tym celu naturalne metody i możliwie max bez chemii i inwazyjność. od niedawna piję np sok z aloesu, który świetnie oczyszcza, poprawia maksymalnie przemianę materii no i na odchudzanie jak się domyślam tez wpływa hihi.

No ale to nie jest stricte "zabieg" tylko po prostu picie soku - poczytałam skłąd dokładnie, praktycznie całość to naturalne rzeczy: aloes, pokrzywa, karczoch chyba jeśli dobrze kojarzę itd.
I smaczne

Odnośnik do komentarza

Chodzi o oczyszczanie np. poprzez lewatywy lub kilkudniowe głodówki? To kompletna głupota, lepiej jest znaleźć dla siebie odpowiednią dietę. Na stronie czytałam, że dobry w tym celu jest miód klonowy i wielokwiatowy, a czarny bez oczyszcza krew.

Odnośnik do komentarza

prawidłowe oczyszczanie organizmu nie ma nic wspólnego z głodówkami - detoks polega na znacznym ograniczeniu lub całkowitym wykluczeniu z codziennej diety szkodliwych produktów, które zatruwają organizm (są to głównie alkohol, fast-foody, słodycze i żywność wysoko przetworzona), oraz zrezygnowania z innych rzeczy, np. palenia. w czasie detoksu należy spożywać jedynie zdrowe i naturalne produkty, jak warzywa i owoce (często w formie soków), produkty pełnoziarniste, czy zielona herbata, które ułatwiają oczyszczanie organizmu. zaleca się także podjęcie aktywności fizycznej, jak bieganie, jazda na rowerze, czy pływanie, która przyśpieszy detoks. detoks powinien trwać od 1-4 tygodni - powinno się go przeprowadzać nie częściej niż raz w roku.

Odnośnik do komentarza

Oczyszczanie wystarczy zrobić raz na jakiś czas, wątroba dobrze radzi sobie z usuwaniem toksyn, jesli nie jest uch za dużo. Trzeba tylko pamiętać, żeby nie obciążać jej za bardzo. Zrezygnować z przetworzonego jedzenia, fast foodów i innej chemii.

Odnośnik do komentarza

Tak woda czysta czy z cytryną działa oczyszczająco. Też picie soków ze świeżo wyciśniętych owoców pomaga w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Tu warto mieć w domu wyciskarkę i soki wdrożyć do diety każdego dnia. Ja już dość dawno kupiłam wyciskarkę z marketu i już jest zużyta ale zdrowe odżywianie jest ważne, więc już rozglądam się za nową.

Odnośnik do komentarza
Gość Weronika 25

Cześć,
Moim zdaniem najlepiej oczyszczać swój oragnizm tylko i wyłącznie sprawdzonymi produktami/metodami. Ja miałam problemy z wątrobą, przez to że brałam bardzo dużo leków. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji okazała się lekko strawna dieta i codzienne picie probiotyku, który pomógł mi w odbudowie prozdrowotnej flory bakteryjnej. Polecam przeczytać o probiotykach, ale najlepiej tych w formie płynnej, ja stosuję probiotyki marki Joy day i jak narazie nie mam do nich żadnych zastrzeżeń, a wręcz przeciwnie.
Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Gość danielpakier

Witam serdecznie, jestem miłośnikiem zdrowej żywności i zajmuje się zmienianiem nawyków żywieniowych ludzi oraz naturalną suplementacją bez katowania się drastycznymi dietami. Znam sposób który by mógł Ci pomóc, dlatego proszę o kontakt na email danielpakier@wp.pl o więcej informacji. PozdrawiaYm

Odnośnik do komentarza
Gość Daga Su

Sposób jest prosty. Trzeba oczyścić jelita z toksyn i złogów, a także pasozytów tam zalegających. Najlepiej zrobić to kompleksowo jakimś dobrym i bezpiecznym produktem. Nie kombinuj na własną rękę, bo sobie narobisz kłopotów. Zastosuj np. Fivren składający się z trzech produktów (błonnik, herbatka ziołowa i kapsułki na pasozyty). Bardzo dobry i skuteczny produkt a jednoczesnie składjacy się tylko z naturalnych składników.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...