Skocz do zawartości
Forum

Piski w uszach po przeziębieniu, proszę o poradę


Gość Pawełłłłł

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawełłłłł

Zwracam się z wielką prośbą o poradę. Mam 27 lat i od około roku cierpię na piski w uszach. Wszystko zaczęło się dość nagle w jednym uchu, któregoś dnia nagle zorientowałem się, że w lewym uchu nie słyszę niższych częstotliwości, stan taki trwał trochę ponad jedną dobę, nagle przeszło i w uchu pojawił się pisk. Miałem wtedy przeziębienie i katar. Udałem się szybko do lekarza i stwierdzono niedrożność trąbki słuchowej, dostałem Otrivin do nosa i leki przeciwzapalne. Po kilku dniach pisk pojawił się w drugim uchu, poszedłem na kolejną wizytę i dostałem mocniejsze leki, w tym sterydowe. Badania nie stwierdziły ubytku słuchu, jednak czułem, że trąbki są raz drożne, raz nie, że jest w nich pewnie jakiś stan zapalny. Po kilku dniach intensywność pisków malała, ale później następowały ciągłe zmiany, raz piszczało mocniej, potem słabiej, raz jedno ucho mocniej, potem drugie. Intensywność zmieniała się też po położeniu się, kładąc się pisk potrafił mocno wzrastać. Gardło cały czas lekko czerwone mimo brania leków. Miałem ostatnio taki dzień, że piski nagle zniknęły całkowicie, potem się jednak pojawiły. Kilku lekarze u których byłem stwierdzali raczej stan zapalny trąbki, a nie uszkodzenie ucha wewnętrznego. Co ciekawe pojawiają się takie nagłe przytkania ucha razem z mocniejszym piskiem, po chwili mijają - dzieje się to w obu uszach. Obecnie piszczy mi w uszach różnie, czasem mocniej, czasem słabiej, raz jedno ucho mocniej, potem drugie. Dodam, że kiedy jestem przeziębiony i kicham, to raczej mocniej.
Ciśnienie jakie miewam przy spokojnym siedzeniu waha się w przedziale 120-140 na 80-90. Co mogę zrobić, czy jest jeszcze szansa, że usłyszę ciszę? Ciężko mi z tym żyć, zmienność pisków powoduje, że ciągle są na pierwszym planie, dopada mnie załamanie.
Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...