Skocz do zawartości
Forum

Uraz stawu kolanowego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

wiek:22

płeć: mężczyzna

Na początku czerwca doznałem kontuzji kolana spadając z wysokości około 2m. Upadek spowodował poważny uraz prawego kolana, przeprowadzone punkcje w ciągu dwóch dni 4X po 120ml krwi do tego całkowity blok kolana, po dwóch dniach rezonans: uszkodzone IV stopnia ACL, Uszkodzenie II stopnia LCL, obrzęk roku tylnego MM. Po trzech dniach Artroskopia i Menisectomia, w Październiku rekonstrukcja ACL, dziś po 7 miesiącach brak stabilizacji, kolano buja się na prawo i lewo w dodatku wysuwa do przodu, trudności z chodzeniem, ciągły ból, w zależności od dnia problemy z wyprostem, zgięcie po rehabilitacjach wciąż niepełne. Złe stanięcie na prawej nodze przy przegiętym kolanie w prawo lub lewo kończy się przewróceniem i niesamowitym bólem w stawie. Lekarze nie wiedzą co się dzieje, wynik rezonansu 23.12.2014 wykazuje że wiązadła są nie uszkodzone, oderwany fragment roku tylnego łękotki bocznej przemieszczony w kierunku dołu kłykciowego, zwiekszona ilość płynu w jamie stawu oraz torbiel w dole podkolanowym o wymiarach 19x7x49. Według mojej wiedzy niestabilność kolana musi być związana z uszkodzeniami wiązadeł a te na rezonansie wykazują prawidłowo.
Jeśli jest ktoś kto chciał by się wgłębić w mój problem, może uda się komuś pomóc lub poradzić co mogę robić dalej proszę o kontakt! Jestem w stanie udostępnić dokumenty, opisy i zdjęcia dwóch badań rezonansu magnetycznego, wypisy ze szpitali i inne, filmik z obecnej pracy kolana ukazujący niestabilność i inne.
Mam dopiero 22lata, wcześniej aktywny fizycznie, lubiący prace fizyczne itp., na chwile obecną zdyskwalifikowany z codziennego normalnego życia. Od 7 miesięcy bez aktywności fizycznej, bez codziennej aktywności w pracy co wszystko nakłada się na osłabienie organizmu i utracie sprawności fizycznej.

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim zainteresowanym !

Odnośnik do komentarza

Tu niestety nikt nie jest w stanie Ci pomóc,widocznie staw jest tak uszkodzony ,że nie będzie już sprawny i chyba powinieneś pomyśleć o endoprotezie kolana ,a teraz cały czas nosić stabilizator,

na zwiększoną ilość płynu pod kolanem powinny Ci pomóc ćwiczenia izometryczne i izotoniczne.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...