Skocz do zawartości
Forum

Nieswoiste zapalenie jelit


Gość Janna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Mam 21 lat. Od paru miesięcy mam problemy z jelitami. Zaczęło się wszystko około kwietnia ubiegłego roku. Takie noeprzyjemne bóle skurczowe po jedzeniu, czasami wiatry i potem krew w stolcu ( ale tylko dwa razy). Potem wszystko minęło ( samo, miałam zamiar udać się do gastrologa, ale czułam się już dobrze, więc odwołałam wizytę, tłumacząc to sobie jakimś błędem żywieniowym). Przez parę miesięcy miałam spokój. We wrześniu wyjechałam za granicę i tam znowu się zaczęło , tym razem o wiele ostrzej zaczęło się od krwi w stolcu a potem już biegunka z dużą ilości krwi. Byłam u lekarza pierwszego kontaktu, który dał mi leki na biegunkę i polecił iść do gastrologa po powrocie do Polski, co też uczyniłam. Po przylocie objawy się cofnęły, został tylko ból brzucha od czasu do czasu. Udałam się na badanie do gastrologa, który po zrobieniu usg powiedział mi, że mam stan zapalny na prawie całym odcinku jelita grubego i że stan ten trwa od dawna i że może to być choroba przelekła, nieswoiste zapalenie jelit. Polecił wykonać kolonoskopię.Zrobiłam kolonoskopię, lekarz w szpitalu powiedział mi jednak, że wprawdzie stan zapalny w jelicie na pewno był i są pewn zmiany nieswoiste, ale nie są ciągłe ( mam nadzieję, że niczego nie przekręciłam) , więc na tej podstawe nie można stwierdzić, że to nieswoiste zapalenie jelit i że jeżeli nie ma już żadnych objawów ( a w zasadzie nie było), to onby to zostawił tak jak jest. No to zostawiłam. Ale ostatnio znowu wróciło , znowu krew w stolcu, od czasu do czasu biegunka, ogólnie po każdym posiłku bóle skurczowe i koniecznośc załatwienia się. Umówiłam się znów do gastrologa na wtorek, ale chciałam dowiedzieć się z różnych niezależnych źródeł. Póki co sama zarządziłam sobie dietę półpłynną jem tylko kisiele, zupy, kaszki i jest lepiej, ale może też dlatego, że nie jem dużo. Dzisiaj w nocy z kolei paliła mnie zgaga, nie wiem, czy to ma jakiś związek. Dodam jeszcze, że cała ta sytuacja moze mieć jakieś podłoże psychologiczne bo prowadzę dość stresujący tryb życia, o ostatni rok był wyjątkowo ciężki. To tyle, podaję jeszcze na wszelki wypadek wynik kolonoskopii ( pobrania wycinków): " 1,2,3,4. Fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obrzękiem, przekrwieniem i z ogniskowym dość obfitym naciekiem z komórek limfoidalnych w obrębie blaszki właściwej" Konsultowałam się jeszcze telefonicznie z innym gastrologiem, który polecił mi wziąć skierowanie na tomografie komputerową brzucha.. Co to może być? Czy to rzeczywiście nieswoiste zapalenie jelit? a może helikobakter? a może zapalenie jelit ale o innym podłożu? pozdrawiam i czekam na odpowiedź Joanna

Odnośnik do komentarza
Gość gosiak01

idź do dobrego gastrologa, a potem dietetyka jak już będzie wiadomo w czym jest problem. z mojej strony mogę dodać że z podobnym problemem borykała się moja mama i ostatecznie stwierdzono u niej nieswoiste zapalenie jelit- do podstawowego leczenia dołączono lactoral IBD- czyli szczególnie wyselekcjonowane szczepy bakteryjne przy tego typu schorzeniu w celu łagodzenia dolegliwości i wydłużenia czasu remisji choroby. Efekty jak do tej pory sa zadowalające , a ta sytuacja trwa juz od roku .

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...