Skocz do zawartości
Forum

Ból zatok czołowych


kkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od dwóch tyg boli mnie gardło przy przełykaniu, raz prawa,raz lewa strona, lekarz stwierdził że gardło czyste i nie wie od czego mi sie to zrobiło i samo przejdzie. Około tydzień temu pojawił się ból głowy po prawej stronie w granicach oczodołu, nasila się przy pochylaniu, skakaniu czy "dmuchaniu" nosa, najsilniejszy ból jest rano po przebudzeniu, do tego bardzo szczypie mnie prawe oko. Poszłam ponownie do lekarza który stwierdził ze to zatoka czołowa i dostałam antybiotyk "Xorimax 250" niestety nic on na te zatoki nie daje i dodatkowo musze łykać mase tabletek przeciwbólowych, nie wiem już co robić a laryngolog moze mnie przyjac dopiero po nowym roku:(

Odnośnik do komentarza
Gość MercyMercy

mnie pomaga takie combo. Nagrzewanie solą ( wsypujesz szklankę soli na patelnię, podgrzewasz aż będzie bardzo ciepła, zawijasz w ręcznik lub grubą ścierkę i przykładasz do czoła - tylko uważaj na to aby się nie poparzyć. )
Potem płukanie zatok roztworem sody oczyszczonej ( zwykłej do kupienia w sklepie. 1 łyżka sody na 500ml wody)

Odnośnik do komentarza

Od lat zmagam sie z zatojami i jest to bardzo nie przyjemne. W zimie ciagle chowac glowe trzeba w lecie zadnej klimatyzacji bo od razu glowa boli wystarczy podmuchniecie wiatru i juz gwarantowany caly dzien bolu glowy. Na zatoki dobre sa inhalacje z sola lub jest taki srodek silny i skuteczny 'nasorden ' juz po pierwszym uzyciu psikniecia do nosa odblokowywuje ujscie i zchodzi wszystko z zatok. Jest bardzo duzo domowych sposobow na udroznienie zatok ale mi wlasnie najbardziej pomagaja inhalacje solankowe:-)

Odnośnik do komentarza
Gość paulina1332

ja tez od lat zmagam sie z tym problemem i tez smialo moge polecic inhalacje z sola - kup sobie inhalator i stosuj to w miare regularnie to inwestycja ale potem sie zwroci. z lekow moge polecic sinufast bo jest przede wszystkim tani i skuteczny. czy macie jeszcze jakies sprawdzone sposoby?

Odnośnik do komentarza

ja płuczę zatoki solą 10%- do kupienia w aptece, a dodatkowo dostałam szczepionkę do nosa polyvaccinum o działaniu uodparniającym- biorę ją już 4-ty tydzień i objawy są zdecydowanie łagodniejsze ( kuracja trwa 6 tygodni). Sądzę ze jak ma się niekończące się problemy , to warto najpierw porządnie się zdiagnozować i leczyć przyczynę , a nie tylko tłumić objawy- to na dłuższa metę się nie sprawdza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...