Skocz do zawartości
Forum

Bóle kręgosłupa a długie siedzenie przed komputerem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Z powodu fobii która posiadam prawie wcale nie wychodzę z domu. Dużo czasu spędzam przed komputerem wiec oczywiste że siedzę w jednej pozycji po kilka lub czasem kilkanaście godzin. Od dłuższego czasu dokuczają mi bóle w dolnej części kręgosłupa właśnie gdy długo siedzę ale i ostatnio zdarzyło się że budziłam się w nocy właśnie z takim bólem. Częściej mnie on dopada kiedy siedzę przed komputerem niż w jakimś innym miejscu w domu np na kanapie. Czy to może coś oznaczać? Kiedy założyłam po dłuższym czasie buty na obcasie następnego dnia też mnie właśnie bolał kręgosłup w dobrze mi znanym miejscu lecz po kolejnych razach już nie. Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza

Z całą pewnością długotrwałe siedzenie w jednej pozycji ma wpływ na kręgosłup. Ale żeby stwierdzić czy wystąpiły jakieś zmiany trzeba zrobić zdjęcie Rtg.Powinnaś wybrać się do lekarza a on Cię dalej pokieruje. Myślę że powinnaś aktywnie zacząć się ruszać- ćwiczyć,biegać,pływać- tylko ruch ma dobroczynny wpływ na organizm. Mając na myśli fobię bardzo dobrze by było gdybyś zaczęła biegać zaczynając od małych dystansów. Terapia sama w sobie. Jednak nic nie narzucam,zrobisz jak uważasz. :)

Odnośnik do komentarza

to ćwicz w domu :) zacznij od jakiś ćwiczeń ogólnorozwojowych, takich jak robiłaś w szkole na rozgrzewce, skłony, podskoki, powolne rozciąganie się. Może joga. Na necie masz masę takich rzeczy. Jak nie lubisz ćwiczyć to włącz ulubioną muzykę i tańcz :) Do tego odpowiednia pozycja przy siedzeniu. Siedź tak aby stopy spoczywały na ziemi a kolana były lekko ponad linię siedzenia. Oparcie do połowy odcinka piersiowego.

Odnośnik do komentarza
Gość oko_radar

nie rozumiem takich ludzi jak Ty:/ też jestem domatorem, ale zwłaszcza od pewnego czasu uwielbiam przebywać poza domem, ach te weekendowe wypady poza "miasto" :D czuje się wtedy taka ANONIMOWA, jakbym WYRWAŁA SIĘ Z KLATKI. tylko niestety u mnie wiążę się to z nierozsądnym wydawaniem kasy, a na pieniądzach nie śpię. ale coś kosztem czegoś :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...