Skocz do zawartości
Forum

Intepretacja wyników badania kału u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

Oto post w jakim celu były wyniki:
Córka 8 lat 5 tygodni temu dostała najpierw wysokiej gorączki, potem bóle brzucha, wymioty i biegunka ( wymioty i biegunka nie były aż takie tragiczne jak temperatura i bóle brzucha).... po dobie ustąpiło prawdopodobnie rotawirus. 2 tygodnie temu ponownie ten sam objaw i ten sam przebieg też myslimy że rotawirus, ale w czwartek czyli kilka dni temu zaczęło się od bólu brzucha bez temp. potem wymioty z trzy razy ( każdy wymiot po uprzednim mega bólu brzucha tak samo z biegunką ) biegunka w sumie z 2 wypróżnienia potem pojawiła się temp wysoka znowu minęła doba i przeszło. Czy to możliwe że w takim okresie czasu złapała trzy jelitówki ? Generalnie jest osoba nie chorującą. Czy jest możliwe że to zakażenie Helicobacter pylori ?

Lekarz zlecił pełną morfologię, CRP i ogólne badanie kału + badanie w kale na Helicobacter pylori.

Krew badania w toku natomiast na kał musimy poczekać na twardy stolec bo poprzednim razie i dopiero zaniesiemy do badania. Ze względu na odpłatne badania na Helicobacter pylori polecano nam jedno badanie z kału.

Dodam, że jak przeszła jedna druga i trzecia chyba jelitówka w międzyczasie jadła normalnie nic nie bolało, żadnych wzdęć itd. objawy pojawiały się nagle ostre i trwały dobę. W tym czasie też były w klasie i na osiedlu przypadki jelitówek, natomiast w domu u nas nikt nie złapał od niej nawet brat 3 letni, ale on był szczepiony na rotawirusy. Proszę o jakieś interpretacje. Czy to może byc objaw Helicobacter pylori ?

Leukocyty 5,20 tys/µl 4,0 12,0 N
Erytrocyty 4,55 mln/µl 3,90 5,20 N
Hemoglobina 12,65 g/dl 12,0 15,5 N
Hematokryt 38,90 % 32,0 43,0 N
MCV 85,00 fl 72 87 N
MCH 27,8 pg 25,5 31,0 N
MCHC 32,55 g/dl 32,2 36,8 N
Płytki krwi 279,00 tys/µl 170 450 N
RDW-CV 16,40 % 11,6 14,8 H
PDW 14,50 % 8,0 18,0 N
MPV 8,80 fl 9,0 13,0 L
Neutrofile 46,90 % 40,0 60,0 N
Limfocyty 38,40 % 25,0 50,0 N
Monocyty 12,00 % 1,0 6,0 H
Eozynofile 2,20 % 1,0 7,0 N
Bazofile 0,50 % 0,0 2,0 N
Atypowe limfocyty% 1,00 % 0,00 2,00 N
Niedojrzałe duże komórki (młode formy)% 0,70 % 0,00 2,50 N
Neutrofile 2,44 tys/µl 1,50 8,00 N
Limfocyty 2,00 tys/µl 1,00 6,50 N
Monocyty 0,62 tys/µl 0,20 1,30 N
Eozynofile 0,11 tys/µl 0,10 1,00 N
Bazofile 0,03 tys/µl 0,0 0,1 N
Atypowe limfocyty# 0,05 0,00 0,20 N
Niedojrzałe duże komórki (młode formy)# 0,04 tyś/ul 0,00 0,25 N
OB OB 2 mm/h 2 15 N
ALT ALT 12,04 U/l 0 33 N
Fosfataza zasadowa Fosfataza zasadowa 167,24 U/l

Glukoza Glukoza 86,09 mg/dl 70 99 N

Wg PTD 2012.
CRP, ilościowo CRP 12,54 mg/l 0,00 5,00 H

Dodam, że od dwóch dni na zmianę robi raz twarda raz wodnistą kupkę( bez innych objawów bez bóli, bez gorączki bez wymiotów ) je praktycznie to samo czasem zje dużo jabłka jak na dziecko. Czy to może być związane z jakimś problemem ? Od wczoraj podajemy też multilac synbiotyk

Odnośnik do komentarza

Co do jedzenia to potrafi w ciągu dnia zjeść. szkoła kanapki z szynką lub serem, jakiś batonik, owoc typu banan, jabłko, obiad ziemniaki mięso zupka, potem zarzuci jakis słodycz, jabłko, kolacja kanapki z nutellą do tego przed spankiem jakieś żelki ale nie duzo i pije soki lub wode niegazowana smakową. czasem michałka snickiersa jakiegoś w ciągu dnia zarzuci. Wczoraj zjadła dwa jabłka dzisiaj jabłko i banana z owoców.

Odnośnik do komentarza

coś sie dzieje bo crp jest podwyższone, ale po takich badaniach nie da się stwierdzić czy to Helicobacter pylori. Na to jest zupełnie oddzielny test. Idź z tymi wynikami do lekarza, być może trzeba będzie zrobić usg lub gastroskopię ( tego ostatniego już współczuję)
A i może ograniczyć cukier w diecie bo z tego co widzę jest go dość sporo.

Odnośnik do komentarza

CRP może wynikać z tego, że były badania robione dwa dni po wystąpieniu objawów jelitówki gorączka, czwartek objawy w sobote rano wyniki robione. Helicobacter robiony test w kale ujemny. Po co mam iść do lekarza czy na podstawie tych badań trzeba wykonać gastroskopie dziecku ? Wyniki cukruw normie. Orzech Laskowy jesteś lekarzem czy amatorem ?

Odnośnik do komentarza

Erwinsans, na forum nie wypowiadają się lekarze, tylko ludzie, którzy mają własne doświadczenia i chcą pomóc tak, jak umieją. Dlatego uważam, że uwaga do orzecha laskowego o niewypowiadaniu się była nietaktowna. Chcesz mieć odpowiedź lekarza, zadaj do niego pytanie w zakładce "Pytania do lekarzy"

Odnośnik do komentarza

Trudno ocenić co to może być,tak na logikę to wygląda,jakby czymś się zatruwała ,skoro te dolegliwości były cykliczne,teraz organizm się przyzwyczaja i samo minie bezpowrotnie,nie wiem ,tak gdybam,
nawet te jabłka ja są ze sklepu to mogą mieć dużo chemii,nie wspomnę o bananach,dobrze by było zauważyć i zapisać co jadła w tym dniu i porównać,
niech je zsiadłe mleko lub kefir naturalny,osłania cały przewód pokarmowy,
przez jakiś czas ja bym nie radziła jeść owców,a jak jabłko to pieczone i jedno,żeby pozwolić organizmowi na regenerację.

Ja pamiętam ,jak syn był w wieku Twojej córki,bolała go głowa klika dni ,ja zdziwiona ,zawsze był zdrowy ,dziecka nie powinna boleć głowa,
oczywiście do lekarza jednego,drugiego...okazało się ,że całkiem niepotrzebnie,bo i tak nikt mi nie powiedział od czego,głowa sama przestała boleć bezpowrotnie,dlatego czasami trzeba pozwolić organizmowi na walkę...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jablka je obrane i je je od zawsze wczoraj jadla dzisiaj te same i dzisiaj jedna kupka normalna. Kefir odpada nie wypije ani mleka dostaje multilac synbiotyk. Banana dzis tez jadla wczoraj itd. Przy kolejnej rzadkiej odstawimy i to i to i zobaczymy a potem włączymy jedno. W sumie jw i zona tez od paru dni mqmy luźne stolce mnie nawet pobolewal brzuch. Dziwne to takie i mam nadzieje ze wtedy złapała jelitowkiba teraz tak po prostu ma. Badania Nie wskazuja na cos groźnego

Odnośnik do komentarza

erwinsans
Co do jedzenia to potrafi w ciągu dnia zjeść. szkoła kanapki z szynką lub serem, jakiś batonik, owoc typu banan, jabłko, obiad ziemniaki mięso zupka, potem zarzuci jakis słodycz, jabłko, kolacja kanapki z nutellą do tego przed spankiem jakieś żelki ale nie duzo i pije soki lub wode niegazowana smakową. czasem michałka snickiersa jakiegoś w ciągu dnia zarzuci. Wczoraj zjadła dwa jabłka dzisiaj jabłko i banana z owoców.

O ten cukier mi chodziło, nie o ten w badaniu. Co do moich kwalifikacji to piszę z własnego doświadczenia, jesli dziecko caly czas cierpi a badania ogólnie są dobre to chyba nalezy wykonać kolejne badania, a kolejnymi badaniami najprawdopodobniej bedzie usg albo gastroskopia oraz test na Helicobacter. Nie bardzo rozumiem wrogość do mnie bo krzywdy Ci nie zrobiłam, chcesz opinii lekarza to albo do niego idź albo zadaj pytanie lekarzowi ( czerowny napis na górze strony) tylko że tam masz ograniczenie do 500 znaków.

Odnośnik do komentarza

To dobrze ,że bierze ten probiotyk,skoro dziecko nie dostarcza organizmowi naturalnych probiotyków w jedzeniu ,bo nie może ,czy nie lubi ,to mogła zostać zachwiana naturalna flora bakteryjna, do głosu doszły patogeny i narobiły bałaganu,

w każdym razie jak się wszystko unormuje, to powinna profilaktycznie z raz w tygodniu brać ten probiotyk,skoro jak piszesz kefir odpada.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...