Skocz do zawartości
Forum

Przepuklina pępkowa a powrót do sportu


Lares

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 15 grudnia miną już 2 miesiące do mojej operacji przepukliny pępkowej dodam, iż byłem na kontroli u chirurga 12 listopada i stwierdził, że przy tak małej przepuklinie mogę swobodnie wrócić do pracy zawodowej już w grudniu. Nadmienił też, iż miałem operację przepukliny w stadium bardzo małym bo jakieś 0,5cm i śmiało mogę wrócić i do pracy (która do lekkich nie należy, dźwigam i to dużo) i do siłowni. Generalnie czytając wiele for dyskusyjnych taki powrót klasyfikuje się po jakiś 3 miesiącach od zabiegu i mam pewne obawy choć z drugiej strony ciesze się z tego powrotu do "prawdziwie" aktywnego trybu życia. Jednak czy taki powrót jest w pełni bezpieczny? Jakie ćwiczenia mogę wykonywać, pompki, brzuszki, orbitrek, basen, praca z małymi obciążeniami do 10kg na hantli, kiedy mógłbym w pełni siłowo obciążyć tłocznie brzuszną tak jak przed zabiegiem? Trochę mam obawy co do tego by nie nastąpił nawrót schorzenia.Dodam jeszcze że zabieg wykonywany był metodą napięciową, bez siatki. Trochę się obawiam mimo zapewnień chirurga prowadzącego zabieg, gdyż wielokrotnie czytałem, że metoda ta w większym procencie powoduje nawroty u osób uprawiających znaczną aktywność fizyczną.

Odnośnik do komentarza

Niestety przepuklina może być nawrotowa. Powinieneś się zastanowić jeśli już chcesz ćwiczyć bo do pracy zdaje się musisz wrócić, nad tym co było przyczyną powstania. Przepuklina może mieć powiązania z innymi chorobami. Moja rada jeśli mogę-zaniechaj ćwiczeń wysiłkowych brzucha przez co najmniej pół roku.

Odnośnik do komentarza

Bardzo bym chciał jednak bardzo dużo w mojej pracy jest zajęć związanych z wykorzystaniem tłoczni brzusznej, co uprzednio zresztą powiedziałem mojemu chirurgowi. Dodam jeszcze od siebie nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, jako że prawdopodobnie miałem tą przepuklinę jakieś 8 lat , tylko traktowałem to jako coś normalnego, chodzi Mi o ból w okolicach pępka i niewielkie wybrzuszenie samego pępka. No i oczywistym jest, że trenowałem z nią nie raz bijąc rekordy. Ale z założenia prostego myślenia można wyjść ze skoro ciężka fizyczna praca jest możliwa to może analogiczne jest także podejmowanie innego wysiłku fizycznego w sensie sportowym.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście zrobisz jak uważasz. Jeśli chirurg nie widzi problemu a Ty bardzo kochasz sport to próbuj a moją wypowiedz wcześniejszą po prostu zignoruj. Jak to się mówi pożyjemy zobaczymy. Czas pokaże jeśli nie będzie nawrotu to super jeśli zacznie coś podejrzanego się dziać to do chirurga z powrotem. :) Oczywiście życzę wszystkiego dobrego!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...