Skocz do zawartości
Forum

Próchnica w zębie wyleczonym kanałowo


winmap

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciał bym zapytać czy ząb wyleczony kanałowo (Drugi od końca prawy dolny) może się jeszcze psuć.
Chodzi o to że nic nie boli itp. ale na pozostałym kawałku gdzie nie ma plomby jest miejsce które jest jaśniejsze. Taki charakterystyczny wygląd jak by się psuł.
Pytam z ciekawości iż nic mnie nie boli anie żadnych innych dolegliwości.
Chcę po prostu dowiedzieć się czy to naturalna reakcja czy powinienem się niepokoić.

Odnośnik do komentarza

Teraz już nic mnie nie boli tylko nie lubię tego uczucia jak trutka w środku siedzi. To nie bul tylko takie wyparcie ;d
A gdy będę na następnej wizycie zapytam czy da się coś z tym zrobić lecz chyba nie ma sensu.
Mam jeszcze jeden ale to chyba tylko do zwiercenia ;d prawy dolny 2 od końca.
Rok temu właśnie miałem ten sam ząb tylko że lewy dolny ;d
Psują się te zęby chyba już 5 ;d
To chyba od tego zagranicznego jedzenia bo to porażka.

Odnośnik do komentarza

Jest to inna próchnica zwana nietypową,ja to bym nazwała kruszeniem zęba,poza tym nie jest tak rozprzestrzeniająca się jak przy jak przy zębie żywym,nie daje też bólu.

Psujące zęby to zawdzięczamy głównie genom,co do tego zęba ,to nie wiem dlaczego czujesz rozpieranie,najpierw pisałeś ,że jest martwy,teraz ,że siedzi trutka,może tak być ,że jeden kanał jest przeleczony i martwy ,a drugi żywy.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Okazało się że ten ząb w który stukałem i coś czułem okazał się być wyleczonym dobrze. Promieniował od dolnej szóstki którą właśnie zacząłem leczyć niestety. A miałem nadzieję że już będzie spokój.
Płaci się za 6 leczenie bo nic mi nie powiedziała a aż się boję bo już kasy nie mam skąd brać...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...