Skocz do zawartości
Forum

Niska witamina D3 a wysoki poziom wapnia


Gość Pawełjaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawełjaw

Witam od jakiegoś czasu ok 2 miesięcy temu zacząłem się czuć jakoś nerwowy cały czas byłem poddenerwowany, miałem problemy z koncentracją czasem były to też problemy ze wzrokiem. Podkuwało mnie serce pojawiały się skurczę w rękach czy w nogach. Gdy udałem się do lekarza rodzinnego przepisała mi tabletki Lovren (któych nawet nie użyłem) i magne b6 4 dni odpoczynku od pracy dobrze mi zrobiły i przez ok tydz. czułem się dość dobrze nie piłem kawy trochę lepsza dieta myślałem że wszystko jest ok. ale po tygodniu nie wiem czy to wina kawy bo znów zacząłem po nią sięgać wszystko powróciło zacząłem przeglądać różne forum i oczywiście pierwsza diagnoza: Nerwica Lękowa wtedy zacząłem sobie wymyślać że faktycznie to to.Chociaż miałem pewien dylemat czy to napewno to ponieważ DUŻO pracuję cały rok praktycznie po12 godz. mimo to jestem dość aktywną osobą staram się uprawiać sport ale również od imprez i alkoholu nie stroniłem więc pomyślałem że to może jakieś niedobory i po rozmowie ze znajomym który miał podobne objawy przekonał mnie żebym sobie kupił jakiś dobry magnez witaminki dobra dieta z bananami i orzechami że to właśnie mogą być jakieś niedobory, więc zacząłem się stosować i zaczynało być lepiej. Postanowiłem zrobić sobie morfologie podstawową łącznie z ob i tsh i wszystko było w normie. Nie dawało mi to jednak spokoju miałem robione echo serca i usg tarczycy wszystko w porządku zrobiłem więc sobie dodatkowe badanie krwi na Magnez Potas Żelazo Wapń Wit b12 D3 nawet cholesterol elektrolity i próby wątrobowe wszystko w normie oprócz wapnia i d3 przejdę do wyników:
Sód-141
Potas-4,63
Chlorki 100
Magnez-2,31
Żelazo-55.8
Wapń- 1,33 norma wto 1,32 więc nie wiele podwyższony
CRP-<1.0<br /> Ferrytyna 100
OB-5
TSH-2.150
Wit
B12-330
D3-33.80 norma to 35-80
Dodam że mocz też miałem badany i też wszystko w normie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...