Skocz do zawartości
Forum

Duszności, kołatanie serca i flegma z krwią przy nerwicy


Patrio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przepraszam że tak mocno się rozpisze.Od dawna choruje na nerwicę lecz teraz nie jestem pewny czy to na pewno nerwica.Otóż od 4 miesięcy miewam duszności,ciągły niepokój,bóle głowy,kołatania serca,kaszel itp.Ciągle myślałem że to nerwica i starałem się z tym sobie radzić lecz ostatnio pluje różowawą flegmą i czasami pojawia się tam niewielka ilość krwi.Flegmą pluje już od 10 miesięcy lecz nie pojawiała się w niej nigdy nawet mała ilość krwi i myślałem że pozostało to po paleniu papierosów.Po tym popadam w straszną panike.Paliłem przez 4 lata około 10 papierosów dziennie i strasznie się boje że mogę mieć raka płuc.Sam nie wiem czy to nerwica czy jakaś choroba ale boje się iść do lekarza.Ostatnio już chodziłem do lekarza bo uskarżałem się na ból pleców i ciągle uczucie zatkanych zatok i dostałem skierowania.Jak teraz poszedłbym z tym problemem to lekarz pewnie się na mnie dziwnie popatrzy.Czuje się po prostu beznadziejnie,bo obudzeniu się od razu mój mózg skupia się na tym problemie.Ostatnio już mam takie stany że chce mi się ciągle płakać.Niby jestem facetem ale jestem strasznie rozbity.Co radzicie ?.Czasami mam chęć już czasami codziennie wypić jakieś % bo w dość sporej ilości działają one jak lekarstwo i wszystko przechodzi na chwile.

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

idź do lekarza, powiedz o tej flegmie z krwią być może to tylko jakieś podrażnienie od kaszlu a być może coś poważniejszego. Zrób badania np rentgen i zobaczysz czy cos tam siedzi. Jak nic nie wyjdzie to znaczy że to na tle nerwowym

Odnośnik do komentarza

Na razie byłem u ortopedy bo też mam bóle pleców.Będę miał robione prześwietlenie.Gdy od niego wyszedłem to ze strachu myślałem że zemdleje.Po prostu strasznie się boje że to może być rak.Niechciałbym schodzić z tego świata w tak młodym wieku.W sumie obserwowałem to plucie krwią i pojawia się głównie rano i czasami wieczorem.Strasznie się boje,non stop rozmyślam co zrobie z pozostałym czasem jak potwierdzi się że to rak.Na wszelki wypadek zapisałem się do psychiatry i mam wizytę w lutym.Planuje pójść do rodzinnego z tą pojawiającą się krwią.Ehh po prostu chodzę już tak jakbym wiedział że mam poważną chorobę.

Odnośnik do komentarza

Ehh masakra.W niedzile wróciłem z imprezy gdzie trochę poszalałem z ilością wypitych % i nie pamiętam kiedy ostatnio czułem się tak fatalnie.Była godzina 23 i nagle złapała mnie straszna duszność.Bałem się że umre i chciałem już dzwonić po pogotowie ale wypiłem melise i położyłem się i jakoś wytrwałem do rana.Jednak po tamtym incydencie duszność jest non stop i umówiłem się jutro na wizytę z lekarzem rodzinnym.Ciągle oddyka mi się tak jakby nos i nie mogę złapać pełnego wdechu.Miał ktoś może takie coś ?.Czy to możliwe że to na tle nerwowym i wzmacnia się to gdy człowiek przesadzi z alkoholem ?.

Odnośnik do komentarza

Patrio nie panikuj! Takie nastawienie rozłoży Twój układ nerwowy na łopatki. Powiedz mi czy ta wydzielina jest wykrztuszana typowo z krtani? Czy czujesz że spływa z zatok po tylnej ściance gardła i wtedy następuje odruch kaszlu? Czy tylna ścianka gardła- zajrzyj do niego a najlepiej zrób dobrej jakości zdjęcie i wklej tu,muszą być widoczne łuki,migdałki i tylna ściana gardła. dasz radę?- jest wysiana bąbelkami? Czy oprócz melisy coś stosujesz z leków?

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie z zatok bo biorę nawet specjalne krople do nosa bo miałem w prawej dziurce jakiś stan zapalny.Ale jak na razie po tygodniu brania nic mi te krople nie dają.Straszne są te duszności.Na dodatek powróciły mi kołatania serca czyli że serce bije i zatrzymuje się na chwilę.Na dodatek zaczął mnie strasznie boleć ząb i idę jutro do dentysty.Ale te objawy są straszne,człowiekowi po prostu chce się płakać.We wtorek idę do lekarza rodzinnego z prześwietlenim płuc.Powiem mu też o tym gardle i może coś zaradzi bo człowiek może się wykończyć.

Odnośnik do komentarza

Na prawdę ciągle czuje się rozbity.Czy to normalne że mam ciągle temperaturę pomiędzy 37-37.5stopnia ?.Sam już nie wiem co się ze mną dzieje i czuje się po prostu coraz gorzej i nie potrafie z tym żyć.Co to flegmy to jest różna.Ostatnio krew się nie pojawiała i jest zazwyczaj biała czasami rano brązowa a potem już biała.Czasami się pieni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli wydzielina podbarwiona krwią spływa po tylnej ściance to to bardzo często się zdarza w stanie zapalnym zatok. Przydał by się wymaz bakteriologiczny z nosa i wydzieliny z gardła. Być może zadomowiła się tam bakteria i trzeba ją wyleczyć. Nadmiar wydzieliny świadczy o stanie zapalnym. Jest rodzajem ochrony śluzówki.Inne objawy jak kołatanie,duszności,ucisk w klatce, bóle są objawem lęku. Myślę że powinieneś wdrożyć magnez 300mg/dzień i coś w rodzaju deprim forte przez dłuższy czas.
Ilość wypalonych papierosów nie była tak duża by mogły doprowadzić do raka. Powinieneś też wykonać morfologię,OB,CRP i mocz.

Odnośnik do komentarza

Z mojego nosa ogólnie wydaje się taki dziwny dźwięk tak jakby wiejący wiatr(nie potrafie sprecyzować).Byłem u laryngologa i stwierdził obrzęk małżowin nosowych.Dał mi jakieś krople o nazwie Fanipos.Biorę je prawie 2 tygodnie i nie widać poprawy.Ehh to wszystkopo prostu to jest straszne jak człowiek sobie siedzi i nagle go ta duszność łapie.Czasami sobie z nią radze ale bardzo rzadko.Dzisiaj miałem dość spokojny dzień bez mocniejszych ataków duszności jedynie doskwierały takie lekkie i lekki niepokój i teraz musiałem coś przepisywać i nagle zaczęła strasznie bolećmnie głowa i pojawiła się straszna duszność.Nie wiem muszę jakoś funkcjonować a nie daje rady.Rano muszę wstawać a nie wstaje ponieważ boje się tych duszności i potrafie siedzieć do 04 na komputerze lub telefonie i dopiero gdy jako tako przejdą to staram się szybko zasnąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...