Skocz do zawartości
Forum

Jaki test pod kątem boreliozy?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 26 lat, podejrzewam wraz z moim lekarzem rodzinnym, że mogę mieć boreliozę.
Moje objawy które mi dokuczają to :
- brak koncentracji
- brak pamięci
- straszna senność (nawet po wyspaniu się - przy różnej ilości godzin)
- ciągłe uczucie zimna (nawet w pokoju przy temp.25C i przykryciu się dwoma kołdrami i kocem)
- szybkie męczenie się
- brak sił
- bóle mięśniowe (takie jak przy przeziębieniu)
- brak energii
- czasem pojawiające się takie jakby zawroty głowy, tracę momentami równowagę ale rzadko
- częste przeziębienia
- bóle gardła
- bóle głowy
- drżenie rąk

Ogólnie będę zmuszony samemu na własny koszt zrobić badania pod kątem boreliozy ze względu na roczny czas oczekiwania do poradni chorób zakaźnych i tym samym braku zdobycia skierowania na te badania.

Ogólnie lekarz rodzinny nakazał zrobienie badania ELISA w klasie IgM i IgG, a później (w przypadku pozytywnego wyniku) ewentualnie zrobienie testu WESTERN-BLOT, ja natomiast przeczytałem w zasobach Internetu, że robiąc test Western-Blot trzeba w tym samym czasie zrobić test ELISA aby wyniki były bardziej wiarygodne. Tak się więc zastanawiam czy aby nie zrobić od razu za jednym zamachem testu ELISA i Western-Blot.
Nie chce po prostu aby dosżło do takiej sytuacji, że najpierw zrobię ELISA,a potem będę musiał powtarzać jeden i drugi...
Chciałbym Państwa zapytać jak z tym jest i jak zrobić te badania aby było najlepiej?

Dodam tylko, że prawdopodobnie o ile doszło do zakażenia to było to dawno (nawet kilka lat do tyłu) a najlepszym wypadku w okresie wiosny / lata tego roku.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

Udało mi się dostać do lekarza specjalisty i na początek dostałem skierowanie na badanie testem Elisa.
Poniżej wynik:
Przeciwciała w kl. IgG : 9,30
Przeciwciała w kl. IgM: 6,50
Co można powiedzieć o tych wynikach?

Mam nadzieję, że lekarz da mi też skierowanie na badanie testem Wester-Bolt.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...